Клипърс удариха Лейкърс в НБА

Блейк Грифин реализира 39 точки за победата на Лос Анджелис Клипърс като гост със 118:111 срещу Лос Анджелис Лейкърс в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Грифин вкара 11 от общо 12 опита от линията за наказателен удар. ДеАндре Джордън пък добави още 11 точки и 13 борби в актива на победителите. Клипърс, настоящ шампион в Тихоокеанската дивизия, има 8 победи в последните си 9 двубоя срещу Лейкърс, включително и разгромни успехи с по 36 и 48 точки разлика.

Крис Пол се отличи с 12 точки, 10 асистенции и 2 откраднати топки за гостите. Джордън Хил вкара 13 от своите общо 21 точки за Лейкърс в третата четвърт. Неговият съотборник Кобе Брайънт също се отличи с 21 точки.

В друга среща от НБА, играна тази нощ, Кливланд победи Чикаго със 118:108 след продължение. Леброн Джеймс отбеляза 36 точки за победителите, докато звездата на домакините Дерик Роуз реализира 20 точки.

Кливланд стопи аванс от пет точки в полза на домакините в последната минута на редовното време. Сакраменто изненадващо надигра със 103:94 у дома Портланд. Руди Гай се отличи с 40 точки за победителите, а неговият съотборник ДеМаркъс Къзънс добави още 17 точки и 9 борби.

Дарън Колисън също има основен принос за успеха на Кингс със 17 точки, 8 асистенции и 8 борби. ЛаМаркъс Олдридж вкара 22 точки в полза на Портланд, а Деймиън Лилард добави още 20 точки в актива на Блейзърс.

Зак Рандълф се отличи с 22 точки при победата на Мемфис като гост срещу Индиана с 97:89. Съотборникът му Марк Гасол добави още 20 точки и 6 борби, посочва БТА.