Класически Реал Мадрид приключи глава първа от жадувания реванш

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Реал Мадрид спечели с класическото 3:0 двубоя с Борусия (Дортмунд) от 1/4 финалите на Шампионската лига.

„Белия балет“ показа, че жадува за реванш след загубите миналия сезон от немския противник.

Гарет Бейл бе голямата звезда на тима в този мач като двамата с Роналдо не спираха да притесняват защитата на Борусия.

Бейл откри още в третата минута на мача, а Иско покачи на 2:0 в средата на полувремето. Роналдо оформи класическия резултат в 57-та минута.

Борусия имаше няколко шанса, но не успя да ги реализира. Реал изигра много добре тактически двубоя и спечели заслужено.

Немският тим имаше огромни проблеми с контузени и наказани футболисти. Най-големия отсъстващ за тима бе Роберт Левандовски, който реализира 4 гола срещу Реал само в единия мач от полуфиналите миналия сезон.

Освен това от защитата на тима липсваха двама основни играчи в лицето на Шмелцер и Суботич. От другата страна Карло Анчелоти нямаше почти никакви проблеми със състава като Анхел ди Мария отсъстваше заради вирус.

Атомното нападение Бензема, Роналдо и Бейл водеше атаката на Реал Мадрид. В халфовата линия титуляри започнаха Алонсо, Иско и Модрич. В защита липсваше Марсело, но на негово място бе Коентрао заедно с Пепе, Рамос и Карвахал. На вратата стартира Икер Касияс. Това бе мач номер 100 в Шампионската лига за Кристиано Роналдо, който има нужда от още един гол, за да покори няколко рекорда в турнира.

Юрген Клоп заложи в атака на Аубамеянг, подпомаган от Мъхитърян, Гроскройц и Ройс по крилата. Дефанзивни халфове започнаха Нури Шахин Себастиан Кел. Защитата на тима бе оформена от Пишчек, Хумелс, Папастатополус и Друм.

"Белия балет“ стартира много силно и откри резултата в 3-та минута. Гарет Бейл бе точен след атака отдясно. Карвахал получи добър пас и намери много добре на скорост уелския национал, който нахлуваше в наказателното поле.

Гарет Бейл си поведе леко топката и само я чукна под плонжа на вратаря Вайденфелер за 1:0.

4077194

Домакините упражниха натиск още в началните минути на мача и владееха инициативата. Кристиано Роналдо стреля много силно в 9-та минута, но Вайденфелер се справи.

Две минути покъсно отново Вайденфелер трябваше да се намесва след хубаво изпълнение на пряк свободен удар от Роналдо.

След това срещата се успокои, за да се стигне до втория гол. Реал успокои малко играта и се дръпна съвсем леко около центъра на терена, и изчакваше своите шансове. При една контра Иско се ориентира най-добре и с хубав удар изведе своите напред с два чисти гола в 27-та минута.

В 30-та минута Бейл можеше да стане герой за своя отбор. Вратарят Вайденфелер обаче успя трудно да спаси прекия свободен удар на уелсеца. В 33-та минута дойде и първата по-сериозна възможност за гостите. Гроскройц напредна при една контра атака и стреля опасно, но Касияс се справи и изби топката.

4077225

До края на полувремето Бензема и Бейл пробваха удари, но встрани от вратата. Борусия отвърна с контра на Мъхитърян, който намери Аубамеянг, но последния не уцели вратата.

Второто полувреме заваля дъжд в Мадрид, но това не попречи на качеството на футбола. Дори втората част започна много силно за двата отбора и последваха няколко много добри атаки.

Първо Гарет Бейл за пореден път пробва рефлекса на Вайденфелер. След това габонският национал Аубамеянг стреля слабо. Постепенно Борусия се опита да изнесе с бързи пасове играта пред Касияс.

В 55-та минута след страхотна контра трима играчи на Борусия се озоваха срещу един на Реал. Пасът на Ройс обаче бе малко дълъг и Мъхитърян не успя да нанесе хубав удар.

Отговорът на Реал обаче бе повече от подобаващ. Отново бърза атака и Лука Модрич със страхотно виждане намери Кристиано Роналдо фронтално срещу Вайденфелер. Вратарят излезе само за да бъде финтиран от Роналдо и резултата стана 3:0.

Само четири минути по-късно Пепе спаси своя отбор от гол . Първо Касияс се намеси страхотно след удар на Ройс, но Пепе в последния момент блокира добавката на Мъхитърян.

4077226

След само още две минути нова бърза атака отдясно за Реал. Роналдо с поредица финтове успя да пусне топката към границата на наказателното поле, където Бензема стреля много силно от движение в ръцете на Вайденфелер.

Юрген Клоп реагира много бързо и направи две смени пускайки в игра Хофман и Шибер на мястото на Мъхитърян и Пишчек. Карло Анчелоти извади Бензема, който бе почти незабележим в този мач и пусна Мората на негово място. Иско също получи повичка за сметка на Ираменди.

В края на мача феновете на реал Мадрид изтръпнаха след като Роналдо бе фаулиран и остана да лежи на терена. Португалецът веднага бе заменен от Касимейро, но това бе по-скоро превантивен ход на Карло Анчелоти.

Борусия грешеше ужасно много в предни позиции и това може да се окаже решаващо за крайния изход. Гарет Бейл сътвори много добра контра като почти сам премина през целия терен, но се полакоми и стреля над вратата.

В края Ройс загуби лошо топката при добра контра, а Аубамеянг стреля неточно и защитата на Реал блокира удара му. По този начин гостите не успяха да стигнат до така търсения гол на чужд терен и ще разчитат предимно на Левандовски в следващия мач.