Класен Ювентус излъга Лион и гледа към полуфинала

Ювентус направи решаваща крачка по пътя към полуфиналите в Лига Европа, след като стигна до минималното 1:0 като гост на Лион в най-интересния сблъсък от четвъртфиналите на турнира.

Единственото попадения падна в 86', като грешка на защитата доведе до гола на Бонучи, който направи задачата на „бианконерите“ далеч по-лесна след седмица в Торино.

В мач, в който и двамата наставници имаха проблеми с окомплектоването на съставите си, шампионите на Италия показаха, че са по-класният тим, и особено след промените на Конте през втората част „старата госпожа“ напълно заслужено спечели срещата.

През първото полувреме Ювентус беше по-добрият отбор и се опита на няколко пъти да промени двете нули на светлинното табло, но Карлос Тевес не успя да разпечата вратата на Лопес.

Първата възможност пред него дойде в началото на двубоя, като след удар на Пирло топката попадна в него, но стреля в страни от очертанията на вратата.

Най-доброто положение пред аржентинеца се откри в 30', когато той бе изведен в наказателното поле с чудесно подаване от Пирло, но вратарят на Лион се отчете със страхотно спасяване.

Буфон също трябваше да се намесва през първата част, като в 26' спаси опасен удар на Малбранг. Бриан и Гоналос също пробваха удари за домакините, но и двамата бяха неточни.

Второто полувреме почна с натиск на френския гранд, а Буфон спаси своите от попадение след свиреп изстрел на Муемба. Постепенно „бианконерите“ задържаха топката и успокоиха темпото на игра.

Първата опасност през вторите 45 минути за Ювентус дойде след центриране от пряк свободен удар на Пирло. Джими Бриан едва не си отбеляза автогол, но Лопес с котешки рефлекс извади топката в корнер.

В следващите минути шампионите на Италия установиха траен натиск и вратарят на домакините трябваше на няколко пъти да избива опасни центрирания, докато резервите Джовинко и Вучинич се отчетоха с по един пропуск непосредствено след появяването си в игра.

В 67' падна и гол, но той не беше зачетен, след като Джовинко извърши нарушение срещу Лопес, а след като прехвърчаха искри между двамата, съдията показа жълт картон и на двамата.

С пропуск минути по-късно се отчете и Пол Погба, като след центриране в наказателното поле защитата на Лион отново не успя да се ориентира и бившият ас на Юнайтед стреля, но встрани от вратата.

7 минути преди края Ювентус получи най-добрата си възможност за гол, като Джовинко намери Вучинич на 3 метра от голлинията на домакините, нападателят овладя, но прати топката високо над вратата – непростим пропуск.

Само минута след това Пирло изпълни корнер, а защитата пред Лопес не се намеси успешно. Погба успя да стреля през купа от тела, като вратарят се намеси, но никой не покри Бонучи, който отбеляза ценното попадение – 0:1.