Базел обезчести палача на Лудогорец в Лига Европа

Базел демонстрира сериозна класа тази вечер, след като в сблъсък на съперниците, изхвърлили Лудогорец от Шампионска лига и Лига Европа, „кръстоносците“ съсипаха Валенсия и спечелиха с 3:0 първата четвъртфинална битка между двата тима.

Испанският тим беше слабо отражение на тима, който се изправи срещу Лудогорец, като от самото начало Базел пое инициативата в мача и логично още през първото полувреме паднаха два гола за домакините.

4 минути след изтичане на първия половин час Деген намери Делгадо пред наказателното поле, а плеймейкърът на тима беше оставен да овладее топката и да стреля необезпокояван, правейки Гуаита безпомощен за 1:0.

В 38' Базел нанесе втори смъртоносен удар, като пробив на Щокър завърши с подаване в малкото наказателно поле отново за Делгадо – без грешка за №10 и 2:0 за „кръстоносците“.

През второто полувреме „прилепите“ заиграха по-активно, но Пабло Алкасер пропусна най-добрите шансове за своите в началото на частта. Постепенно Базел запази владението върху топката и не позволи опасни удари към своята врата.

В края Парехо можеше да направи задачата на испанците по-лесна, но Зомер се отчете с добро спасяване, запазвайки двата чисти гола аванс за своите. Унесени в атака пък „прилепите“ забравиха за защитата и в добавеното време Валентин Щокър изненада защитата на гостите и матира Гуаита за крайното 3:0.