Кими Райконен остава в Световния рали шампионат и догодина

галерия:

Мениджърите на Кими Райконен официално потвърдиха, че бившият световен шампион във Формула 1 ще продължи младата си кариера в Световния рали шампионат и през следващата година.

 

От месеци в публичното пространство имаше слухове, че финландецът ще се завърне в семейството на Формула 1, като тимът на Рено изглеждаше най-близо до подписа му. Говорейки пред финландското радио MTV3 обаче, един от представителите на "Айс Мен" Стийв Робъртсън потвърди, че плановете на скандинавеца са съвсем различни.

 

"Вече не търсим възможности във Формула 1. В момента Кими е фокусиран изцяло върху рали кариерата си", заяви Робъртсън.

 

От лагера на Райконен все пак добавиха, че не е изключено в бъдеще финландецът все пак да се завърне във Ф1.

 

"Никога не казвай никога, но в конкретния момент нашият поглед не е насочен към Формула 1. А колкото до Световния рали шампионат, там все още няма нищо решено. За момента няма нищо подписано, като разговаряме с няколко отбора", обясни Стийв Робъртсън.