Киево спечели за първи път в Серия А

Киево записа първа победа за сезона в Серия А, след като победи гостуващия Удинезе в среща от четвъртия кръг.

Серджо Пелисиер и Лука Ригони се разписаха за домакините съответно в 13-а и 40-а минута.

Бразилецът Майкосуел изведе Удинезе напред в резултата още в първата минута на двубоя, но Киево направи обрат до почивката.

Каляри и Сампдория завършиха 2:2 в друга мач от кръга. Домакините поведоха с гол на Албин Екдал в 26-а минута, но в 89-а Маноло Габиадини изравни. В добавеното време отборите си размениха по още един гол. Първо Даниеле Конти след пряк свободен удар отново даде преднина на домакините, а Лоренцо де Силвестри донесе точката на Сампдория.

Дженоа и Ливорно играят по-късно днес. В неделя лидерът Наполи гостува на Милан, а вторият Рома е домакин на Лацио.