Барса е 5 от 5 след исторически мач за Педро (ВИДЕО И СНИМКИ)

Лидерът в Ла Лига Барселона записа пета поредна победа от началото на сезона, след като днес каталунският гранд разгроми с 4:0 домакините от Райо Вайекано в мач от 5-ия кръг на първенството.

Машината за голове на „лос кулес" Лионел Меси така и не се разписа в двубоя, но първи хеттрик с екипа на Барселона записа Педро Родригес. Един гол за Барса добави Сеск Фабрегас, който освен това записа и една асистенция през втората част на двубоя.

Така Барселона продължава с пълен актив от 15 точки, очаквайки реакцията на Атлетико Мадрид срещу Валядолид по-късно днес. В случай, че „дюшекчиите" загубят точки, то отборът на Тата Мартино ще остане едноличен лидер в Испания.

Със сериозен принос за успеха на Барса бе и Виктор Валдес, който отново показа, че се намира във феноменална форма. Стражът на каталунците спаси дузпа във втори пореден мач в Ла Лига, отразявайки удар на Роберто Трасорас от бялата точка.

Тата Мартино даде почивка на Андрес Иниеста, Дани Алвеш и Алексис Санчес, а Мартин Монтоя, Алекс Сонг, Сеск Фабрегас и Педро стартираха сред титулярите. Лео Меси и Неймар запазиха места сред стартовите единадесет.

Първата част в Мадрид протече на високо темпо, като и двата отбора имаха шансове пред вратата на съперника. Буено и Неймар бяха близо до първи гол, а в 33' резултатът бе открит. Лео Меси пусна една топка към Педро, който с левия крак вкара за 0:1.

До почивката Райо получи отличен шанс за изравняване, но Виктор Валдес спаси гостите. Адриано фаулира Трасорас в наказателното оле на гостите, но стражът спаси отсъдената дузпа и запази аванса на Барса.

През втората част домакините бяха наказани за пропуска, а каталунците добавиха цели три гола към актива си.

Още в 47' Педро покачи на 0:2, този път оползотворявайки отлична асистенция на Сеск Фабрегас.

В 66' Неймар бе близо до първи гол в испанското първенство, но техничният удар на бразилеца срещна дясната греда.

Малко след това „кариоката" все пак се отчете с асистенция. Неймар бе прецизен в завършващия пас и комбинира с Педро, който от своя страна записа първи хеттрик с екипа на Барселона - 0:3.

Крайното 0:4 бе оформено десет минути преди края, когато Сеск Фабрегас също се разписа. „Четворката" получи подаване от Шави и с премерен удар намери долния десен ъгъл на вратата на Райо.

В самия край домакините можеха да стигнат до почетно попадение, но отново Виктор Валдес не позволи това да се случи, отразявайки удар от близка дистанция.