Киево отказа Наполи от титлата, 8 мача суша за Кавани

Наполи се прости до голяма степен със своите шансове за титлата, след като допусна загуба с 2:0 от Киево в 28-ия кръга на италианското Калчо, а звездата на тима Единсон Кавани за 8 пореден двубой не успя да се разпише, изпускайки и дузпа.

Домакините си осигуриха успеха след силна първа част, в която Драме (12) откри резултата с мощен удар от 22 метра, а в края на първите 45 минути Сирил Черу удвои, след като остана сам срещу вратаря Де Санктис.

Загубата не само прави шансовете за титла на Наполи илюзорни, но и Милан вече е реална опасност за второто място на Хамшик и компания. "Росонерите" са с 51 точки и са на 2 от тима от "Сан Паоло". Ювентусе с 62 на първо място.

Киево пък грабна изключително ценни 3 точки, като тимът от Верона има 32 пункта и заема 16-о място - на 8 точки от зоната на изпадащите.

Кавани се надяваше в тази среща най-накрая да се разпише, след като не беше вкарвал 7 мача поред, а в петък му се роди син. Инсине и Хамшик трябваше да помагат на Матадора в нападение, но изненадващо домакините стояха далеч по-добре на терена от борещия се за титлата гост.

Още в самото начало Сирил Черу можеше да открие резултата, но ударът му от малък ъгъл беше париран отлично от Де Санктис, а след него пък Инсине опита да застраши вратата на тима от Верона, но изстрелът му профуча встрани.

Така се стигна до 12 минута, когато с пряк свободен удар от около 22 метра, като Бокари Драме прати истински снаряд във вратата на Наполи - 1:0 за Киево след страхотен гол.

"Летящите магаренца" можеха да удвоят своята преднина, но Полачи нацели страничната греда, а Кавани се отчете с два пропуска за вторите в класирането, след като Пуджиони се намеси отлично и в двете ситуации.

В средата и края на полувремето Наполи усилваше своя натиск, но гол така и не падаше. Играчите на Мацари бяха заложили всичко на атаката, като съвсем забравиха за контраатаките на Киево - така Черу в 43-та минута изскочи зад отпраната, мина покрай Де Санктис и вкара за 2:0.

Втората част тимът от "Сан Паоло" се опита да натисне, като това доведе до дузпа в 58-та минута. Зад топката застана Кавани, който обаче би изключително слабо, като вратарят лесно спаси и не позволи на нападателя да прекрати головата си суша.

Това не отказа Наполи от търсене на гол, като Инсине и Хамшик се отчетоха с пропуски, а времето изтичаше неуморно. Припряните действия на гостите не им позволиха да създадат много положения в края, а Кавани бе видимо разочарован от пропуска си от дузпата и играта му загуби тонус. В крайна сметка, възпитаниците на Мацари не стигнаха дори до почетен гол и трябваше да се примирят със загубата.