Керала с нулево реми на старта, Бербо на косъм да донесе победата в дебюта си

снимка: twitter.com

Димитър Бербатов направи силен дебют за новия си тим Керала (Бластърс) и бе на косъм да донесе победата, но в крайна сметка "жълтите" приключиха при равенство 0:0 домакинството си на шампиона на Индия Атлетико (Колката). Така двата тима поделиха по точка на старта на новата кампания. Българският нападател се отличи с добри отигравания, а в 91-ата минута получи шанс да открие резултата. Ударът му с глава обаче се оказа твърде слаб и вратарят на Атлетико се намеси.

През първото полувреме играта бе равностойна, но с повече опасности пред вратата на домакините. Вратарят на Керала - Рачубка, показа класа в 13-ата минута, когато спаси удар на нападател на гостите. В 20-ата той отново се намеси след шут от дистанция на Куки.

В 28-ата подаване бе насочено към Бербатов, но вратарят на Колката излезе разчетено и игра с топката. В края на полувремето домакините атакуваха усилено в търсене на попадение. В 43-ата топката беше центрирана към Бербатов, но българинът не стигна до нея, след като вратарят скочи по-високо и изби.

През втората част Атлетико (Колката) обърна нещата и взе инициативата в свои ръце. Малко след почивката гостите, водени от Теди Шерингам, уцелиха греда. При добавката пък нападател на гостите изпусна да открие резултата от чиста позиция.

Чак в 91-ата минута Бербо получи шанс да стане герой и да донесе победата на Керала, но ударът му с глава не беше достатъчно силен и вратарят на гостите се справи с него.