Кайзерслаутерн и Балъков на крачка от Втора Бундеслига след поредна загуба

Шеста поредна загуба претърпя воденият от Красимир Балъков тим на Кайзерслаутерн, която почти подпечата билета на клуба за Втора Бундеслига.

На своя „Фриц Валтер Щадион" домакините паднаха с 0:2 от Нюрнберг и три кръга преди края на шампионата в Германия се намират на последната 18-та позиция с актив от 20 точки, изоставайки на невъзможните за наваксване 13 пункта от спасителното 15-то място и на точно 9 точки от 16-тата позиция, която дава право на участие на бараж.

Това бе и пето поражение на отбора, откакто българският специалист е начело на „лаутерите".

За Нюрнберг това е втора поредна победа. С нея тимът се изкачи на 11-та позиция и има актив от 38 точки.

Точни за гостите на „Фриц Валтер Щадион" бяха Даниел Дидави в края на първото полувреме и Томаш Пекарт през втората част.

Още в 4-тата минута Нюрнберг можеше да излезе напред в резултата, но удар на Даниел Дидави от непосредствена близост не намери целта. Пет минути по-късно Тимъти Чандлър тресна гредата, след като бе изведен в наказателното поле от Хано Балич.

В началните минути именно гостите бяха по-активният отбор, но така и не успяваха да стигнат до попадение. Футболистите на Балъков погледнаха към противниковата врата чак след 20-тата минута на срещата.

В 22-та минута Матиас Абел засече с глава центриране на Александър Бугера от корнер, но топката премина вляво от вратата на Рафаел Шафер.

Константинос Фортинос и Ричард Сукута-Пасу пропиляха още няколко положения за Казерслаутрен през първото полувреме, докато Роберт Мак и Томаш Пекарт можеха да отбележат за Нюрнерг.

Така се стигна до 43-тата минута, когато Даниел Дидави изведе гостите напред с удар от границата на наказателното поле.

През втората част „лаутерите" се хвърлиха в търсене на минимум изравнително попадение, но вместо това получиха второ попадение. В 73-тата минута голмайсторът от първата част Дидави пусна топката в наказателното поле към Томаш Пекарт и той от близко разстояние не прости на стража на домакините Тобиас Сипел.

Преди това Олчай Сахан и Сандро Вагнер стреляха опасно към вратата на Нюрнберг, но Рафаел Шафер бе на своето място и отчая домакините.

Второто попадение сломи момчетата на Краси Балъков и въпреки че до края те се опитаха да стигнат поне до почетно попадение, не успяха да затруднят сериозно отбраната и стражът на Нюрнберг и записаха поредна загуба в Бундеслигата.

Така шансовете на Краси Балъков да запази тима си в елита на германсия футбол почти се стопиха, а Нюрнерг може да диша по-спокойно, след като се отдалечи на девет точки от зоната на изпадащите отбори.