Борусия (Д) докосва титлата след победа над Шалке в дербито

Отборът на Борусия Дортмунд спечели Рурското дерби срещу тима на Шалке с 2:1. Срещата от 31-ия кръг в Будеслигата се игра пред пълните трибуни на „Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен.

С тази победа футболистите на Борусия направиха поредната си голяма крачка към титлата в първенството. Само преди няколко дни те повалиха Байерн Мюнхен и дръпнаха с 6 точки на върха, а днес затвърдиха лидерството си с победа в дербито с Шалке.

Байерн изостава вече с девет точки, но има мач по-малко срещу тима на Майнц. До края на сезона обаче остават само три кръга и изглежда нищо не може да спре тима от Дотмунд към защитата на титлата. Футболистите на Борусия имат домакинства на Кьолн и Фрайбург, и гостуване на Кайзерслаутерн.

Иначе домакините от Шалке откриха резултата още в 9-та минута с попадение на Фарфан. Перуанецът получи топката на границата на наказателното поле с мощен диагонален изтрел я прати в мрежата на Роман Вайденфелер.

Само осем минути по-късно обаче Борусия Д изравни резултата. Лукаш Пишчек получи пас от Шинджи Кагава в наказателното поле и прати топката в обратни ъгъл на вратаря Ларс Унерстал. Двата тима предложиха динамичен футбол с атаки пред двете врати

Клаас-Ян Хунтелаар можеше да изведе своите напред в 42-та минута, но от границата на малкото наказателно поле прати топката над вратата. Шалке бе близо до гола в края на първата част, но Пападополус и Хунтелаар не успяха да се възползват добре от възможностите.

В началото на втората част в игра за Борусия се появи Себастиан Кел. Именно той бе точен за 2:1 в 63-та минута. След центриране от корнер защитата на Шалке не се ориентира добре и топката попадна в Кел, който от близо направи 2:1.

Интересното е, че след гола Борусия Д заигра по-добре и имаше възможности да реши всичко в този мач. Все пак до края на мача Шалке не успя да застраши сериозно вратата на Вайденфелер и заслужено загуби.