Кавани и Златан оставиха ПСЖ над Барселона

Френският шампион Пари Сен Жермен не позволи да бъде засенчен от головия рекорд на Лионел Меси в Шампионска лига и запази първото място в класирането на Група F пред Барселона, която с помощта на исторически две попадения на Лионел Меси спечели визитата си на АПОЕЛ (Никозия) с 4:0.

ПСЖ обаче надделя над Аякс с 3:1 като домакин на „Парк де Пренс“ и събра 13 точки – 1 повече от Барселона. Битката за първото място ще се проведе в последния 6-ти кръг на „Камп Ноу“ в директен сблъсък между претендентите.

Аякс остава на трета позиция с 2 точки, докато АПОЕЛ е четвърти с 1 и в Амстердам двата тима ще определят кой ще продължи участието си в 1/16-финалите на Лига Европа.

Въпреки че сред титулярите в мач от Шампионска лига се завърна голямата звезда на ПСЖ Златан Ибрахимович, отново Единсон Кавани се оказа автор на попадение във важен момент. В 33-ата минута Езикиел Лавеци се постара с отлично подаване да изведе уругвайския стрелец на празна врата, като вратарят Яспер Силесен напусна малкото наказателно поле и позволи на Кавани с елементарно докосване да открие резултата – 1:0.

Голът бе 10-ти за уругвайския национал в 18 мача от Шампионска лига и френското първенство, като само в Турнира на богатите той има 4 попадения в 5 срещи.

Домакините обаче този път не успяха да опазят мрежата си суха, както се случваше в последните им няколко мача на „Парк де Пренс“. След като Салваторе Сиригу не бе допускал гол на домашен терен в продължение на 337 игрови минути, капитулира в 67-ата срещу най-младия отбор в Шампионска лига Аякс.

Ник Фийргевер центрира по великолепен начин от дълбочина, а Дейви Клаасен с прекрасен удар с глава прати топката неспасяемо в мрежата на ПСЖ – 1:1. Така по почти идентичен начин в сравнение с предишния мач между двата тима в Амстердам, Пари Сен Жермен допусна изравняване през второто полувреме.

В 79-ата минута обаче с мощен изстрел от воле Златан Ибрахимович възстанови аванса на Пари Сен Жермен и за първи път от август записа името си сред голмайсторите в мач на френските шампиони – 2:1. Шведският таран едва през уикенда при победата с 3:2 над Метц се завърна в игра за парижани, след като прекара около три месеца лекувайки контузия.

В 83-ата минута пък Единсон Кавани сложи точка на спора на „Парк де Пренс“ и успокои съвсем феновете на френския шампион, след като отново на празна врата прати топката в мрежата за 3:1.