Кавани и Пандев донесоха драматичен успех на Наполи

Отборът на Наполи победи Аталанта с 3:2 като домакин и запази второто място в италианската Серия А. 2 гола за бившия тим на Марадона вкара звездата Единсон Кавани, а победата донесе македонският национал Горан Пандев в 81-ата минута на двубоя. Автогол на капитана Паоло Канваро и попадение на Херман Денис позволиха на Аталанта на 2 пъти да изравнява резултатата на „Сан Паоло".

След победата Наполи има 56 точки и запази преднината си от 2 повече пред третия Милан, който днес победи Палермо с 2:0 на „Сан Сиро". Убедителен лидер е тимът на Ювентус, който в събота се наложи над Болоня като гост и увеличи актива си на 65 т.

След днешната загуба Аталанта остана на 14-а позиция във временната таблица, но клубът от Бергамо има комфортен аванс от 8 точки пред 18-ия Сиена и засега не изглежда застрашен от изпадане.

Самият мач започна ударно за Наполи и три минути след началото му Хуан Сунига беше спънат от Луиджи Джорджи в наказателното поле на гостите. Съдията не се поколеба да отсъди дузпа, а звездата на домакините Единсон Кавани отбеляза от бялата точка 19-ия си гол в Калчото през сезона. Така уругваецът прекъсна головата си суша и вкара за пръв път от 27-януари насам.

В 9-ата минута на мача дойде и първият по-опасен шанс за Аталанта, след като удар на Херман Денис беше спасен от вратаря Де Санктис.

Наполи продължи да е по-активният отбор на терена на „Сан Паоло", но шутове на Кавани, Пандев и Хамшик от изгодни позиции преминаха покрай вратата на бергамаските.

Така се стигна до 31-ата минута, когато Паоло Канаваро си отбеляза нелеп автогол и шокиращо, на фона на показаното, резултатът беше изравнен. Центриране на Херман Денис беше комично засечено от неговия съотборник Джакомо Бонавентура, но топката рикошира в крака на капитана на Наполи и влезе в мрежата на Де Санктис.

През втората част домакините отново натиснаха и усилията им дадоха резултат в 65-ата минута, когато Горан Пандев намери отлично голмайстора Кавани в малкото наказателно и уругвайският нападател отново даде преднина на тима си.

Само осем минути по-късно обаче трибуните на „Сан Паоло" отново бяха смълчани, тъй като най-активният от отбора на гостите - Херман Денис - се разписа за 2:2 след подаване на Карлос Кармона.

Неаполитанците отново натиснаха и първо Кавани, а по-късно и Хамшик стреляха опасно с глава, преди Горан Пандев да вкара за 3:2 в 81-ата минута.

Така Наполи успя да стигне до победата и пое глътка въздух, след като беше спечелил само 4 точки в последните си 5 мача, а победата остави тима втори във временната таблица с актив от 56 т.

В следващия кръг на „небесносините" им предстои визита на Торино, а третият Милан, който има 54 т., гостува на Киево във Верона.