Фиорентина пребори Дженоа, за да се настани в топ 4

Фиорентина продължава отличния си рейд в Серия А и постигна 3-та поредна победа в Калчото, след като надигра с 3:2 Дженоа на „Стадио Артемио Франки".

„Виолетовите" отново се настаниха в топ 4 на класирането, макар и с мач повече от Лацио и Интер. „Орлите" по-късно днес гостуват на Торино, докато двубоят Сампдория - Интер беше отложен заради проливен дъжд в Генуа.

Фиорентина вече има 51 точки и изостава само с 3 от третия Милан, който по същото време днес надви Палермо с 2:0, благодарение на попаденията на Марио Балотели.

Дженоа можеше да се бори поне за точка на „Артемио Франки" и дори изравни на два пъти, но физическите сили на играчите се изчерпаха в последния четвърт час от срещата.

Алберто Акуилани откри резултата в полза на домакините в 33-ата минута, с което за пети път през сезона записа името си сред голмайсторите.

Това обаче не попречи на гостите да изравнят резултата чрез Даниеле Портанова, който порази мрежата на противника в 58-ата минута.

Само 4 по-късно обаче Хуан Куардадо реализира нов гол за Фиорентина, но дори това не сломи духа на „грифоните". Те пак стигнаха до равенство, този път чрез Лука Антонели, който бе точен в 66-ата за 2:2.

Крайното 3:2 бе оформено след автогол на Матия Касани, който за свое нещастие донесе загуба на отбора си.

Дженоа остава застрашен от изпадане на 17-тото място с 26 точки - само 1 повече от 18-ия Сиена.

Друг закъсал отбор - Пескара - допусна поражение с 0:2 в домакинството си на Киево. „Делфините" са предпоследни с 21 пункта, докато Киево е 14-ти с 35.