Кавани и Наполи дадоха урок на Рома (ВИДЕО И СНИМКИ)

Наполи разби Рома с 4:1 на своя „Сан Паоло" в последния мач от 19-тия кръг на Серия А.

Въпреки че гостите бяха отборът, който владееше топката повече и отправи повече удари към противниковaта врата, съставът от Неапол се възползва по-добре от своите ситуации и излезе краен победител в срещата.

Хеттрик за домакините наниза Едисон Кавани, който се разписа в началото на двете полувремена, както и в 70-та минута, а едно попадение добави Кристиян Маджо в самия край на срещата. За Рома точен бе Пабло Освалдо в 72-та минута.

Така Наполи си върна втората позиция, като има 39 точки, колкото и третият Лацио и стопи преднината на Ювентус на пет пункта. По-рано днес „бианконерите" допуснаха неприятно поражение от Сампдория с 1:2.

Рома, за който това бе седмо поражение в шампионата, се намира на шеста позиция с актив от 32 точки.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за домакините от Неапол, които успяха да излязат напред в резултата още във четвъртата минута. Горан Пандев проби през центъра, и пусна топката за Едисон Кавани, който озовал се сам срещу Мауро Гойкоечеа разпечата врата му за 1:0, въпреки че стражът успя да докосне кълбото.

След гола на Наполи Рома бе отборът, който владееше повече топката и атакуваше по-напористо, но „вълците" трудно стигаха до чисти положения пред вратата на Морган де Санктис. Те опитаха да я застрашат с удари от далеч, но нито един от тях не навести мрежата му.

Началото на второто полувреме за Наполи също бе мечтано. Само след три минути игра Кавани отбеляза втория си гол в срещата. След една атака на домакините отляво топката бе пратена в наказателното поле към Горан Пандев. Бранител на Рома успя да стигне пръв до нея и да я отклони, но само колкото да стигне до уругвайския национал, който реализира за 2:0.

Въпреки че столичани отново владееха топката през по-голямата част от времето и организираха повече атаки и през втората част, Наполи успя да стигне и до трети гол. В 70-та минута своя хеттрик оформи Едисон Кавани, който заби топката в мрежата на Гойкоечеа с глава след центриране от корнер.

Само две минути по-късно Рома успя да върне едно попадение и да възроди макар и минимални шансове за обрат. Влезлият като резерва Пабло Освалдо получи извеждащо подаване от Миралем Пиянич през центъра на отбраната на Наполи и вкара за 1:3.

Последва нов гол на Кавани в 80-та минута, който коректно отменен заради засада при подаването на Горан Пандев, а четири минути по-късно домакините претендираха и за дузпа за нарушение срещу автора на трите попадения на тяхната сметка до този момент. Такава обаче не бе отсъдена.

Въпреки това Наполи все пак вкара и четвърти гол. В последната минута на редовното време се разписа Кристиан Маджо останал сам срещу стража на Рома след бърза контраатака.

Това попадение окончателно сложи точка на спора и донесе трите точки в актива на Наполи.

szólj hozzá: Napoli vs Roma 4:1 GOALS HIGHLIGHTS