Атлетико се издъни срещу Майорка, изостана на 11 точки от Барса

Атлетико Мадрид пропусна да победи борещия се за оцеляване тим на Майорка и стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на „Иберостар".

Така столичани вече изостават на цели 11 точки от лидераБарселона, който по-рано тази вечер нямаше проблеми и се справи с категоричното 4:0 с Еспаньол в дербито на Каталуния.

Майорка заема 16-та позиция с 17 точки, на два пункта от зоната на изпадащите.

Първото полувреме на терена на Майорка не предложи много емоции и голови ситуации.

Втората част бе по-динамична, а гостите бяха по-добрият тим на терена. Те обаче успяха да открият резултата едва в 72-та минута с попадение на Раул Гарсия.

Въпреки че не успяха да вкарат втори гол, който да ги успокои, Диего Симеоне и неговите футболисти вече се виждаха победители, когато три минути преди края на редовното време резервата Кевин Гарсия успя да изравни.

Попадението падна след разбъркване в наказателното поле на Атлетико и лоши действия от страна на защитниците пред Тибо Куртоа. За гола помогна и рикошет в крака на футболист на гостите след изстрела на Кевин.

В добавеното от съдията продължение тимът от Балеарските острови можеше да се поздрави и с победата, но изстрел на Джовани дос Сантос срещна левия страничен стълб на вратата на Атлетико.