Категоричен Ювентус без проблем срещу Удинезе

Ювентус изигра много солиден двубой тази вечер, след като стигна до комфортно 2:0 над Удинезе, и то като гост в последен мач от 33-ия кръг на Серия А.

Въпреки че Антонио Конте направи доста промени в състава си, Джовинко поведе своите към успех с гол в 16', а 10 минути по-късно и Йоренте разпечата Скуфет за победата, която можеше да бъде и по-убедителна, но гостите нямаха шанс пред гола.

Ювентус обаче спечели най-вече с дисциплината си в защита, като домакините имаха само един полу-шанс в двубоя, както и няколко удара от далеч, но те не застрашиха нито един път Буфон, с изключение на последните 10 минути.

Това беше 5-а поредна победа за шампионите на Удинезе, която отново направи разликата с Рома 8 точки. В оставащите 5 кръга „бианконерите“ могат да минат границата от 100 точки, ако стигнат до поне 4 победи и едно равенство.

За тима на Антонио Вутов първенството е приключило, след като „зебрите“ се намират на 14-о място с 38 точки, но е на 13 от зоната на изпадащите.

Джовинко замени в стартовия състав Калрос Тевес и си партнираше с Йоренте в атака, докато за гостите в защита липсваше Баду, което се оказа и решаващо за загубата.

Първият шанс в мача беше в полза на Удинезе, като Бруно напредна през центъра, но изпусна момента, в който да пусне към Антонио Ди Натале, който щеше да остане сам срещу вратаря. Само няколко минути по-късно това отиграване не остана безнаказано.

4079961

Джовинко получи топката в наказателното поле в 16', завъртя се покрай защитник и от около 12 метра стреля технично с левия крак в далечния ляв ъгъл на Скуфет – брилянтен удар и 1:0 за гостите.

Именно той можеше да отбележи и втори гол, но вратарят на домакините се отчете с чудесно спасяване. Той обаче нямаше какво да направи след последвалия корнер, след като спаси удар на Асамоа, но топката попадна в Йоренте, който от няколко метра не сбърка – 2:0 и комфортен аванс за Ювентус.

Полувремето приключи с преимущество на Удинезе, но отборът не създаде нито една добра ситуация пред Буфон. През втората част пък се отвориха големи пространства в защитата на домакините, но Джовинко уцели греда, а Маркизио и Йоренте не успяха да уцелят вратата от добри ситуации.

Удинезе стигна до чиста ситуация в края, когато Домици излезе сам срещу Буфон, но националът изби в корнер. Домакините удариха и греда след удар на Муриел.