Катастрофална загуба за младежите в Дания

Младежкият национален отбор на България загуби катастрофално гостуването си на Дания с 1:7 в последния двубой от квалификациите за Евро 2015.

Младите "лъвчета" нямаха никакъв шанс да се класират на надпреварата, докато отбора на Дания бе заел първата позиция в класирането.

Голяма роля за тази загуба изигра директния червен картон на Христофор Хубчев, който бе изгонен още в 22-та минута.

Това подейства като стимул на домакините, а нашите момчета не успяха да се съвземат от този шок.

Двубоят в Олборг започна с гол на Андерсен в 18-та минута, а четири минути след това останахме с човек по-малко. В рамките на 10 минути Дания отбеляза три попадения дело отново на Андерсен (18'), Дурмиси (36') и Вестергаард (42').

В началото на второто полувреме пък Антон Карачанаков върна едно попадение за България. Датчаните използваха много умело моментите, когато липсваше пълна концентрация в младежките ни национали.

Така само за две минути около 65' - Бергреен и Бек набутаха още два гола в нашата врата, а крайното 1:7 оформи Зохоре 12 минути преди края на мача

Състав на България: Анатоли Господинов, Тейнур Марем (46-Станоев), Христофор Хубчев, Иван Горанов, Кристиян Малинов, Ивайло Чочев, Божидар Васев, Радослав Цонев, Антон Карачанаков, Александър Колев (68-Н.Колев), Цветелин Чунчуков (34-С. Дрянов)