Катания и Рома доиграха последните 25 минути

Катания и Рома доиграха последните 25 минути от мача помежду си, който беше прекратен на 14-ти февруари заради наводнен терен.

Резултатът остана непроменен и след 1:1 двата тима си поделиха по една точка. Така Рома вече се доближава на 1 пункт от Интер на 5-ата позиция, след като има 35 в актива си и остава на шесто място.

Катания пък е с 24 точки на 14-та позиция, но има цели два мача по-малко, след като двубоят от 22-ия кръг между Чезена и Катания беше отложен за 15-ти февруари заради силния снеговалеж.

Мачът протече според правилата на футболната асоциация на Италия, като вместо от центъра, играта бе подновена от тъч в полза на Катания, тъй като в такъв момент тя бе прекратена преди близо месец.

Франческо Тоти и Даниеле Де Роси бяха сменени от Луис Енрике преди прекратяването на мача, така че той нямаше възможност да ги използва в състава си.

Гонсало Бергесио, Алесандро Потенца и Фабио Симплисио пък трябваше да внимават, защото влязоха в доиграването с един жълт картон от първите 65 минути на срещата.

Двата отбора си размениха по два сериозни пропуска в малкото време, което имаха да се победят днес - в 85-ата минута Кристиан Лама с прекрасен изстрел от границата на наказателното поле тества рефлексите на Мартен Стекеленбург, но стражът с брилянтна намеса изби в корнер.

Малко след това пък Фабио Борини с диагонален удар прати топката на сантиметри от гредата и пропусна да донесе трите точки за Рома.