Кармело Антъни изведе Никс до победа срещу Сънс

Кармело Антъни отбеляза 29 точки и спечели 16 борби при победата на Ню Йорк Никс с 98:96 над Финикс след продължение в среща от първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Той наниза четири от шестте точки за Никс в добавената част, в която Сънс не успяха да стигнат до точен изстрел при стрелба от игра.

Реймънд Фелтън, с 19 точки, беше втори най-резултатен за тима от Ню Йорк, който се изравни с Бруклин на осмата позиция в Източната конференция при баланс от 15:22 победи. Финикс пък загуби трети поредни мач в НБА.

Тони Паркър изигра ключова роля при победа на Сан Антонио със 101 над Ню Орлиънс, след като отбеляза 27 точки и спечели няколко борби в последните минути.

Тим Дънкан пък наниза 18 пункта за Спърс, които спечелиха пета поредна победа и нанесоха шеста поредна загуба на своите съперници.

Джон Уол и Нене завършиха с по 19 точки, а Тревор Ариза добави други 16 при победата на Вашингтон със 102:88, с което беше сложен край на серията от пет последователни успеха за Булс в НБА.