Карлос Вела вкара 4 гола за инфарктен успех на Реал Сосиедад

Реал Сосиедад стигна до драматична победа с 4:3 у дома срещу Селта Виго в мач от 14-ия кръг в испанското първенство.

Карлос  Вела реализира четирите попадения в полза на баските, които след почивката изоставаха с 1:3. Гостите пък играха с човек по-малко от 65-ата минута, когато червен картон получи Андреу Фонтас.

Мексиканският национал Вела изведе Сосиедад напред в  резултата още в шестата минута, но Рафиня изравни в 23-ата  минута. Пет минути по-късно Алекс Лопес даде аванс в полза на отбора от Галисия, а малко след началото на втората част отново Рафиня се разписа във вратата на домакините.

В 61-ата минута Вела върна едно попадение в мрежата на  Селта. Четири минути след това Фонтас беше отстранен заради  втори жълт картон.

Карлос Вела се разписа на два пъти между 77-ата и 81-ата  минута и донесе важния успех в полза на баския клуб.

Участникът в Шампионската лига Реал Сосиедад се намира на  шесто място в Примера дивисион с актив от 20 точки, докато Селта заема 16-ата позиция с актив от 12 точки. Поражението е второ  поредно за отбора от Виго, посочва БТА.