Ибра си изкара яда върху Реймс

снимка: psg.fr

Пари Сен Жермен победи домакина Реймс с 3:0 в мач от 14-ия  кръг на френската Лига 1.

Възпитаниците на Лоран Блан записаха десети успех за сезона  в Лига 1 и с 34 точки уверено водят в класирането със 7 точки  аванс пред Лил, който утре приема Тулуза.

Столичани продължиха най-добрата си серия от 20 години  насам, като записаха 34-и пореден мач без поражение във всички  турнири (23 победи и 11 равенства).

Любопитното е, че последното поражение на ПСЖ беше с 0:1  именно при гостуване на Реймс в миналия сезон от шампионата на 2 март тази година. Бразилецът Лукас откри резултата на "Стад Огюст Делон" в  26-ата минута, след като беше изведен с пета от Златан  Ибрахимович. След час игра парижани удвоиха.

Марко Верати изведе Жереми  Менез в добра позиция в ляво и нападателят с хубав удар прати  топката в горния ъгъл на вратата на Коси Агаса. В средата на втората част домакините пропуснаха отличен шанс да стигнат до попадение. Верати повали Флойд Айте в  наказателното поле, но Гжегож Криховяк стреля над гредата от  отсъдената дузпа.

В последната минута Ибранихович оформи крайното 3:0 с удар  иот малък ъгъл.

Така шведският нападател отбеляза деветия си гол в кампанията, с което се изравни на върха на листата на  реализаторите в Лига 1 със съотборника си Единсон Кавани и  Радамел Фалкао от Монако, посочва БТА.