Карачанаков спаси ЦСКА от резил при завръщането в Лига Европа

снимка: cska.bg

ЦСКА не се завърна в Европа по най-добрия начин, след като „червените“ записаха слаб мач в София на стадион „Васил Левски“ и стигнаха само до 1:1 срещу Зимбру (Кишинев) в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа.

„Армейците“ натискаха през целия мач, но изненадващо след статично положение в 32' Алексеев откри за гостите, които веднага се окопаха в своята половина.

Радостта им не траеше дълго, след като Антон Карачанаков засече отлично центриране на Венцислав Василев отляво и възставни равенството в 42', въпреки че се появи в игра в средата на полувремето, заменяйки контузения Тони Силва.

През второто полуврме Стойчо Младенов предприе офанзивни смени и пусна Мартин Камбуров и Борис Галчев на мястото на Стоянов и Сънди, но играта на „червените“ не придоби друг вид, а единственото положение беше отново на Карачанаков, но вратарят на гостите успя да избие.

Така, две години след отпадането от Мура ЦСКА трябва да гони задължителна победа или голово равенство в Кишинев, за да продължи напред в турнира.

Срещата реванш е след седмица в Молдова.

ЦСКА беше по-активният отбор в първите минути, но молдовският тим се защитаваше отлично и позволи само един далечн удар на Иван Стоянов. Първият по-сериозен удар пък беше на Венци Василев, който прати истински снаряд, но вратарят успя да избие в корнер.

Зимбру пък се стремеше да разбива играта и да организира бързи атаки. При една от тях се стигна до удар, но Попов успя да избие в корнер.

4103157

В 17' играта пред двете врати се изостри, след като Апостол Попов не се справи с Алексеев, чийто удар обаче беше блокиран и последва контраатака за "червените". В нея Маркиньос нахлу в наказателното поле и центрира, но защитник изби. Последва нова топка към Силва, който проби и пусна в малкото наказателно поле, но защитник изби пред погледа на Маркиньос.

ЦСКА определено играеше по-добре от своя съперник, а в 28' страхотен шут на Маркиньос беше едва избит от вратаря, а при добавката Жоаким не беше точен. Минути по-късно за секунда "Васил Левски" беше смълчан.

4103164

При статично положение в 32' топката беше центрирана в наказателното поле на "червените", където Алексеев се пробери със Сънди и насочи топката в очертанията на вратата - 0:1 за Зимбру.

Новините за Стойчо Младенов станаха и по-лоши, след като Тони Силва получи контузия след нарушение на противников състезател. На негово място се появи Антон Карачанаков. Именно той се оказа ключов за своя отбор в 42'.

Венцислав Василев проби отляво и центрира отлично в наказателното поле, където Жоаким увлече двама защитници и отвори пространство за Карачанаков. Крилото беше безпощаден, засичайки във въздуха - 1:1 на стадион "Васил Левски".

4103160

След почивката обаче временният импулс в играта на ЦСКА изчезна, а Зимбру на два пъти беше близо до гол. В 54' Павлючек остана непокрит в наказателното поле и стреля с глава, но неточно. Няколко минути по-късно Дедов пробва да прехвърли вратаря на ЦСКА и успя, но Крачунов изби в корнер.

В 66' "червените" отвърнаха на удара, след като Антон Карачанаков пробва късмета си от пряк свободен удар, но вратарят на гостите се намеси отлично и успя да парира изстрела на младия нападател.

4103163

ЦСКА продължи в скучно темпо и безадресни центрирания, като играчите на Младенов почнаха да се изморяват, а схващане получи капитанът Апостол Попов.

Това помогна на Зимбру да стигне до две опасни положения, а в 86' резервата Гросо проби необезпокояван в половината на ЦСКА и стреля опасно, но гредата спаси домакините. Галчев отвърна с хубав удар отдалеч, но топката мина встрани от вратата.

В самия край на мача Карачанаков стреля отново от свободен удар, но вратарят спаси, а след това Попов не сполучи при добавката.