Капело и Русия тръгнаха с успех към Мондиала

Новият селекционер на Русия Фабио Капело стартира с победа начело на "Сборная", след като днес воденият от него тим победи с 2:0 Северна Ирландия в първия си мач от квалификационна група F за участие на Мондиал 2014.

Двубоят се изигра на ст. "Локомотив" в Москва, а Русия отбеляза по едно попадение в двете полувреме на сблъсъка.

Халфът на Зенит Виктор Файзулин откри за домакините в 30', възползвайки се от точно подаване на Александър Кержаков.

Крайното 2:0 "Сборная" оформи дванадесет минути преди края, когато футболистите на Капело получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Роман Широков, който матира Рой Керъл и подпечата първата победа на Русия в група F.

Извън състава на Русия отново остана една от големите звезди на "Сборная" Андрей Аршавин, който не се ползва с доверието на Арсен Венгер в своя клубен тим Арсенал.