Ирландия измъкна като по чудо победата в Казахстан

Националният отбор на Ирландия започна с победа участието си в квалификациите за Мондиал 2014, след като днес "детелените" постигнаха успех с 2:1 при визитата си на Казахстан в двубой от група C.

Двубоят в Астана обаче вероятно е съкратил значително живота на селекционера Джовани Трапатони, имайки предвид, че до 89' неговите футболисти бяха догонващи в резултата. Роби Кийн от дузпа и Кевин Дойл обаче вкараха в течение на една минута, което и остави трибуните попарени.

Първата част не се разви никак добре за британците, като в 37' Кайрат Нурдаулетов откри за Казахстан.

Дълго време Ирландия не намираше път към вратата на домакините, докато не се стигна до 89'. Роби Кийн реализира отсъдена за гостите дузпа и изравни за 1:1, а влезлият като резерва Кевин Дойл се превърна в герой минута по-късно, вкарвайки за крайното 1:2.

Така участникът на Евро 2012 стартира кампанията си за Мондиал 2014 с успех, като по-късно играе и големият фаворит в тази група - Германия. Бундестима очаква домакинство на аутсайдера Фарьорски острови.