"Канарчетата" изкълваха "болярите" в Коматево

Ботев надви заслужено Етър с 2:0 в Коматево и временно излезе начело в Първа лига. В мача от третия кръг "канарчетата" показаха прагматичен футбол и завидна ефективност. "Жълто-черните" реализираха и двете попадения от единствените си 100-процентови ситуации в срещата, а "болярите" от Велико Търново не успяха да се противопоставят с нищо.

През първата част Ботев действаше на бавни обороти и с изключение на няколко разбърквания не стигна до нещо опасно. Това поизнерви някои бултраси, които подканиха любимците си към по-активна игра. Жегата в Коматево бе жестока и това също със сигурност е оказало влияние за постната продукция.

През втората част температурите паднаха с няколко градуса и това се отрази благотворно на момчетата на Николай Киров. Още в 47-ата минута чудесна атака на Ботев бе завършена на празна врата от тарана Стивън Петков. Обичайно заподозреният голаджия материализира супер комбинация между Неделев и Балтанов, след която капитанът намери Стивън и го задължи да открие резултата.

После Етър се отвори и имаше няколко добри слизания към вратата на Кайзер. Всичко в двубоя се реши след червен картон за играч на гостите петнайсетина минути преди края. Това обезвери Етър и в 81-ата минута съдията свири дузпа за нарушение срещу Васил Шопов. От бялата точка Неделев не остави шанс на стража Христо Иванов и така оформи крайното 2:0.

Ботев събра 6 точки и дели първото място с ЦСКА, но "червените" и още няколко тима тепърва ще играят мачовете си от третия кръг.

За отбелязване е и, че агитката на "канарчетата" блесна с нова песен.