Камбуров обезвери Левски преди Вечното дерби

Седмица преди Вечното дерби срещу ЦСКА отборът на Левски записа изключително неприятно равенство 1:1 при гостуването си на Локомотив (Пловдив) в мач от 12-ия кръг на А група.

"Сините" си мислеха, че са спечелили мача, след като хубава акция на Крумов, Аниете и Бедоя завърши с гол на последния в 42', а до 90' домакините така и не успяха да изравнят, а и имаха само едно добро положение.

В 93' обаче вездесъщият Мартин Камбуров отбеляза красив гол, който донесе точката на "смърфовете", които в миналия кръг победиха и Литекс.

Това беше 11-ия гол на бившия нападател на ЦСКА във вратата на "сините", като 6 от тях са за Локомотив (Пловдив), а другите 4 - за Локо (Сф) и Ботев (Пд). По време на паузата в мача той получи статуетка от Христо Бонев за 100-тния си гол за "смърфовете" в А група.

Заради разделените точки Левски изпусна шанс да се изкачи на второ място, като отборът е с 21 пункта на 4-а позиция. Пловдивчани пък са на 9-о място с 10 точки.

Срещата почна с лек превес на домакините, които обаче не успяха да материализират това. От своя страна, "сините" имаха шансове да открият в самото начало, но Луис Педро на няколко пъти сбърка в завършващия пас.

Така първите 20 минути преминаха почти без положения, но в 27' домакините можеха да поведат. Карагерен направи страхотен пробив отдясно, нахлу в наказателното поле и намери Сандански, който стреля, но прекалено неточно.

След 30' инициативата отиде в ръцете на гостите от София, които организираха няколко много опасни атаки чрез Луис Педро. На два пъти обаче негови пасове не завършиха с удар от страна на Прохазка и Сърмов. В 34' той центрира отлично от корнер, а Пламен Крумов засече добре. Господинов обаче направи отчаян плонж и успя да извади топката - 0:0.

Почивката щеше да дойде при резултат 0:0, но в 42' Левски организира отлична атака. Крумов проби отдясно и центрира по тревата, намирайки Аниете в наказателното поле. Той с едно докосване с пета спря за Бедоя, а халфът с хубав удар откри резултата.

Второто полувреме беше далеч по-слабо и за двата отбора, а Левски почна рано да се защитава. Това помогна на Локомотив да установи натиск, а надеждите поне за точка бяха подкрепени от Господинов, който на два пъти се намеси решаващо при удари на Аниете и Бедоя.

В 8-' грешка на защитата на "сините" едва не беше наказана, след като Де Врийзе изскочи зад отбраната и остана в ситуация 2-1, подкрепян от Дани Кики. Холандецът обаче сбърка последното подаване и пропиля най-добрата възможност за "смърфовете".

Мачът обаче не беше свършил и в 93' Локомотив (Пловдив) успя да изравни. С последната си атака в мача Камбуров намери Дяков на дясното крило. Той центрира отлично, а Илиев се сблъска със Стойчев. Това доведе до грешка и Камбуров овладя около точката за дузпа, финтира двама в "малиненожълт" екип и с категоричен удар донесе точката на своите.