Камбуров донесе нови три точки на Локо (Пд)

Локомотив Пловдив се наложи с 2:0 у дома срещу Нефтохимик в среща от 19-ия кръг на "А" група.

И двата гола за пловдивчани отбеляза Мартин Камбуров. Голмайсторът се разписа по веднъж в двете полувремена и излезе еднолично начело при голмайсторите в "А" група с 12 попадения.

Със спечелените три точки Локомотив зае четвърто място с 34 точки, една по-малко от третия ЦСКА и три повече от Ботев и Левски.

Домакините очевидно бяха подценили мача и трудно стигаха до опасни ситуации пред вратата на Нефтохимик. В 35-а минута Камбуров бе най-съобразителен след изпълнение на корнер и от малък ъгъл провря топката в мрежата за 1:0.

В началото на второто полувреме гостите от Бургас пропуснаха златна възможност да изравнят след груба грешка на вратаря на домакините Йордан Господинов. Стражът поднесе топката в краката на Петър Димитров, който обаче се засуети и не успя да нанесе точен удар.

В 64-а минута Мартин Камбуров сложи край на интригата с втория си гол в мача. Нападателят се озова в чиста позиция сам срещу вратаря и хладнокръвно прати топката в мрежата. Гостите имаха претенции за засада, но реферът Стоян Денев правилно зачете попадението, след като Коста Янев покри засадата.