Черноморец зарадва феновете с голова фиеста

Черноморец разби с 5:0 последния в класирането Пирин (Гоце Делчев) в мач от 19-ия кръг на А група и така частично се реваншира за поражението си с 1:6 миналата седмица от Ботев (Пловдив). Бургазлии обаче остават в зоната на изпадащите, а Пирин (Гоце Делчев) остава с 9 точки на 14-о място.

Гол и два голови паса направи алжирецът Наджиб Амари, който продължава със силното си представяне.

Домакините опитаха да наложат надмощие от самото начало, като в 14-ата минута при меле топката попадна в новото попълнение Баламанджи. Ударът му от 10 метра обаче попадна в ръцете на вратаря Абдиков. Същото се получи 15 минути по-късно, когато пак крилото от Централноафриканската република стреля.

До края на първото полувреме още два пъти вратарят Абдиков беше поставен под напрежение, като първо Павлов стреля в аут след пас на Амари, а после при изпълнение на корнер удар на Чико беше изваден в корнер. В последните секунди на първата част грешка на вратаря на гостите стана причина за първото попадение за акулите. Николай Павлов изпревари вратаря, който тръгна да посяга към една центрирана топка, но не прецени правилно треакторията й. Топката тупна пред Абдиков, Павлов с глава я отклони и вече с крак от малък ъгъл вкара на празна врата.

Девет минути след началото на второто полувреме домакините вкараха втори гол, като този път се разписа Яни Пехливанов. Централният защитник довкара топката след меле, получило се заради центриране на Венелин Филипов от фаул.

В 73-ата минута новото попълнение Жозе Баламанджи откри головата си сметка за Черноморец, след като при третия си опит сам срещу вратаря успя да се разпише. Той беше изведен очи в очи с Абдиков след пас от центъра на най-добрия в отбора на домакините Неджиб Амари.

Само четири минути по-късно Николай Павлов се освободи от Димитър Пиргов и подаде в центъра на Ванчо Траянов, който технично прати топката за 4-и път в мрежата на Абдиков.

Най-добрият в срещата- Наджиб Амари от състава на Черноморец оформи крайното 5:0 с техничен и силен удар във 2-ата минута на добавеното време.