Калоян Иванов с дабъл-дабъл при победа на Авелино

снимка: scandonebasket.it

Отборът на Авелино, с българина Калоян Иванов в състава си, постигна победа в третия кръг на италианското първенство по баскетбол. Тимът победи гостуващия Виртус Рома с 84:82 (15:19, 23:12, 19:17, 27:34).

Авелино успя да поведе с двуцифрена преднина в третата част. С два наказателни удара на Калоян Иванов домакините дръпнаха със 7 точки в последната минута, но съперниците върнаха пет точки и до последно само един кош реши мача.

Иванов отново бе сред най-добрите на терена и записа дабъл-дабъл - 20 точки, 11 борби и 1 асистенция за 31 минути като титуляр.

Деян Иванов игра 27 минути за Естудиантес при втората загуба на тима в испанското първенство. В мач от третия кръг Естудиантес загуби като гост от Лаборал Куча с 66:79 (11:20, 17:14, 17:28, 21:17). Иванов бе титуляр и се отчете с 8 точки, 4 борби и 1 асистенция.

В женското първенство на Германия Димана Макариева бе на терена 21 минути при поражението на Ньордлинген като гост на Фрайбург с 66:67, информира БТА. Макариева бе титуляр и се отличи с 9 точки, 7 борби, 2 асистенции и 3 отнети топки.