Портланд поведе с 3:1 победи срещу Хюстън

Портланд надделя над гостуващия Хюстън със 123:120 след продължение и поведе с 3:1 победи в серията от първия кръг от плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

ЛаМаркъс Олдридж се отличи с 29 точки и 10 борби за успеха, а Никола Батюм добави 25 точки. Джеймс Хардън беше най-резултатен за гостите с 28 точки, а Дуайт Хауърд допринесе с 25 точки и 14 борби. Хюстън пропиля аванс от 11 точки при 71:60 в началото на второто полувреме.

Портланд реализира обрат в последната четвърт, но Хауърд изравни за 106:106 със забивка 3,6 секунди преди сирената. Мо Уилямс не успя да вкара от дистанция със сирената и мачът трябваше да бъде решен с продължение.

В допълнителното време домакините стартираха отлично и дръпнаха със 119:112, което се оказа решаващо. Така Портланд е само на победа от първо класиране за втория кръг на елиминациите от 2000 година.

Вашингтон спечели срещу гостуващия Чикаго с 98:89 на Изток и също поведе с 3:1 победи в серията от първия кръг на плейофите. Тревър Ариза завърши с 30 точки и 8 борби,БРадли Бийл реализира 18 точки, а Джон Уол добави 15 точки и 10 борби за успеха. За гостите най-резултатен с 32 точки беше резервата Тадж Гибсън.Йоаким Ноа се отличи с 10 точки и 15 борби.

Голдън Стейт разгроми гостуващия Лос Анджелис Клипърс със 118:97 и изравни серията на 2:2 победи. Стивън Къри беше в основата на успеха с 33 точки, 7 борби и 7 асистенции. Андре Игуодала допринесе с 22 точки и 9 асистенции.

Резервата Джамал Крофърд беше най-резултатен за гостите с 26 точки. Торонто спечели първо гостуване в плейофите от 2001 година и след 87:79 срещу Бруклин изравни серията от Източната конференция на 2:2 победи.

ДеМар ДеРозан беше лидер на канадците с 24 точки, а Кайл Лаури добави 22 точки. Пол Пиърс се отличи с 22 точки за домакините, които пропиляха аванс от 77:73 от средата на последната четвърт, в която вкараха само 12 точки.