Как Хамилтън и Розберг може да спечелят титлата във Формула 1?

Титлата във Формула 1 през 2014-та година ще се реши по най-вълнуващия възможен начин – в последното състезание за сезона на пистата в Абу Даби. Освен всичко, за първи път тази кампания според правилника ще се присъждат двойно повече точки на пилотите в топ 10 на подреждането в надпреварата.

За победа се дават 50 точки, за второ място – 36, за трето – 30, за четвърто – 24, за пето – 20, за шесто – 16, за седмо – 12, за осмо – 8, за девето – 4 и за десето – 2.

Люис Хамилтън към момента е лидер в класирането при пилотите с актив от 334 точки, докато съотборникът му в Мерцедес Нико Розберг е на второ място със 17 по-малко – 317. Двамата състезатели на „сребърните стрели“ доминираха през целия сезон и съвсем резонно ще си оспорват титлата в послдния кръг.

Какви са вариантите за всеки един от тях да спечели титлата в Абу Даби? Хамилтън очевидно е в по-добра позиция, но какво трябва да се случи, за да вдигне най-ценното отличие в моторните спортове?

Как Хамилтън може да спечели титлата:

Като финишира преди Розберг в класирането на състезанието за Гран при на Абу Даби