Кагава и Рууни разнищиха Норич за 4:0 на "Олд Трафорд" (ВИДЕО И СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед изигра може би най-силния си мач от началото на сезона и разгроми с 4:0 Норич на своя „Олд Трафорд" в мач от 28-ия кръг на Премиър лийг.

Шинджи Кагава отбеляза първия си хеттрик за „дяволите" след две асистенции на Уейн Рууни, който пък накрая с феноменално попадение сложи край на срещата.

Изненадващо първото положение за гол бе пред вратата на Давид Де Хеа. Грант Холт бе оставен сам на задната греда, но центрирането на Брадли Джонсън бе с няколко сантиметра по-високо от необходимото. Юнайтед като че ли се стресна и бързо изнесе играта в половината на „канарчетата".

До 15 минута домакините имаха само териториален превес, но за 2 минути създадоха две сериозни положения за гол. Първо Ван Перси центрира на задна греда, Видич свали топката към малкото наказателно поле, но Рууни и Евра не успяха да играят с нея.

Минута по-късно халфовете на Норич загубиха топката в средата на терена и Андерсон, Рууни и Ван Перси разиграха с едно докосване, за да бъде изведен холандеца сам срещу вратаря Марк Бън. Стражът на Норич обаче успя да играе пръв с топката и предотврати сигурно попадение в своята врата.

От този момент нататък на терена имаше само един отбор. Юнайтед притисна още повече гостите и няколко центрирания на Кагава и Смолинг отдясно бяха изчистени с мъка от защитниците на Норич.

Гостите издебнаха момента и направиха бърза контраатака от ляво, завършила с балонен удар на Холт. Де Хеа улови без проблеми.  В 23 минута вратарят Бън не успя да си спре една върната топка, която за негово щастие мина от външната страна на вратата. Минута по-късно Майкъл Карик отправи хубав удар от наказателното поле, но Бън се реваншира и извади влизащата до гредата топка.

Последваха няколко опита за далечни удари на Уейн Рууни, но всичките бяха блокирани. Защитниците на Норич смело заставаха пред изстрелите на нападателя, но пасовете, с които Шинджи Кагава разкъсваше отбраната им оставаха неразгадаеми.

Робин Ван Перси се губеше през втората половина на полувремето и тежестта на атаките бе изнесена от Рууни, Кагава и Андерсон. Центриранията от ъглови удари на Ван Перси бяха опасни, но защитниците чистеха или играч на Юнайтед се разминаваше с топката в последния момент.

В 34 минута Валенсия и Кагава разиграха бързо и дадоха на Рууни възможност да шутира, но Ръсел Мартин застана на пътя на топката.  В края на полувремето Ван Перси първо стреля високо над вратата от ъгъла на наказателното поле, а минута по-късно Ръсел Мартин изчисти негов удар с глава след центриране от ляво.

Логичното се случи в даденото от съдията продължение. Луис Антонио Валенсия центрира полувисоко от дясно, Ван Перси се опита да си спре топката, но тя попадна в Кагава, който от границата на малкото наказателно поле нямаше как да пропусне.

Втората част започна с центиране на Мартин, което бе изчистено в корнер от Неманя Видич. Подаването от ъгловия удар също не бе проблем за сърбина, но топката попадна в Робърт Снодграс, който се опита да стреля веднага. Ударът бе блокиран от Крис Смолинг.

В 53 мин Кагава даде поредния си невероятен пас, който отново остави Рууни очи в очи с Марк Бън. Нападателят изглежда бе преодолял стража, но с последно усилие Бън протегна крака си и изби топката на Рууни.

В следващите десетина минути „канарчетата" се поокопитиха и изравниха играта. Ръсел Мартин дори имаше шанс да изравни в 62', но се размина с топката след като тя му бе свалена от Грант Холд след центриране на Антъни Пилкингтън.

Точно, когато изглеждаше, че Норич заслужава да изравни, дойдоха минутите на японеца Кагава. В 77' Рууни получи пас зад защитата, напредна до аут линията и върна към дузпата, от където за непокрития японец нямаше нищо по-лесно от това да вкара топката в опразнената врата. 2:0 за Юнайтед и по-спокойно последни минути за Сър Алекс Фъргюсън.

Шоуто на Кагава и Рууни продължи в 87-та минута, когато ролите от втория гол си останаха същите. След хубав пробив през центъра на появилия се като смяна Дани Уелбек, Рууни изведе японеца зад отбраната на Норич и той с елегантен прехвърлящ удар оформи своя хет-трик.

Направилият 2 асистенции Рууни също заслужаваше да се разпише и го направи по невероятен начин в продължението на срещата. Англичанинът получи топката, навлезе към дъгата на наказателното поле и с невероятен удар в горния десен ъгъл на вратата оформи крайното Манчестър Юнайтед 4:0.

Играта, която „червените дяволи" демонстрираха, бе повече от невероятна, а над всички бяха Рууни и Кагава. Вече с аванс от 15 точки пред градския съперник Сити, момчетата на Алекс Фъргюсън спокойно могат да мислят за 1/8 финала от Шампионската лигасрещу Реал Мадрид във вторник.

szólj hozzá: Man U 4 0 Norwich City hoofoot.Com HD