Челси изстрада успех с 1:0 над Уест Бромич (ВИДЕО И СНИМКИ)

Отборът на Челси победи гостуващия Уест Бромич Албиън с минималното 1:0 и дръпна с точка на Тотнъм в борбата за третото място в Премиършип. „Сините" имат 52 точки, докато „шпорите" са с 51 и мач по-малко, който е утре срещу друг лондонски тим - Арсенал.

Гостите остават на 7-а позиция във временното класиране с 40 точки, но могат да бъдат изпреварени от Ливърпул, ако мърсисайдци успеят да победят Уигън като гост по-късно днес.

Победният гол за Челси беше отбелязан от Демба Ба още в 28-ата минута на двубоя, след като нападателят засече топка, пусната успоредно на голлинията от Давид Луис, след центриране на Оскар.

Попадението дойде напълно логично на фона на показаното от двата отбора. Домакините имаха тотално надмощие в мача и само множеството пропуски ги лишиха от по-голяма преднина на почивката.

Оскар, на два пъти, Хуан Мата и Сесар Аспиликуета бяха най-близо до нов гол за „сините", но топката така и не влезе във вратата на УБА след ударите им.

След почивката Челси отново доминираше над съперника и гол на Франк Лампард беше отменен в 50-ата минута заради засада на Мата, който му асистира за попадението. Само 5 минути по-късно голмайсторът Демба Ба беше близо до нов гол, но Фостър изчисти удара му от голлинията.

„Сините" отново показаха старата си слабост и не успяха да решат изхода от срещата, в която имаха тотално надмощие, навреме. Както в много други мачове под ръководството на Рафаел Бенитес, Челси трябваше да трепери до последно за трите точки, след като допусна да бъде натиснат в последните 10 минути.

В крайна сметка вратарят Петър Чех се превърна в герой за „сините" и на два пъти предотврати изравняването на резултата.

В 83-ата минута чехът изби страхотен шут от фаул на Питър Одемвинге, а минута по-късно отново бе на висота, когато Аспиликуета стреля в собствената си врата след корнер и само намесата на опитния страж му попречи да си отбележи зрелищен автогол.

В крайна сметка Челси имаше късмет и този път не изпусна победата, която тимът безспорно бе заслужил с играта си в по-голямата част на двубоя.

С този успех „сините" се откъснаха на 4 точки от преследвача Тотнъм в борбата им за 3-ото място във Висшата лига. Утре „шпорите" приемат кръвния враг Арсенал на „Уайт Харт Лейн" и ще имат шанс отново да се залепят на точка от Челси.

szólj hozzá: HQ - Chelsea vs West Bromwich 1:0 Demba Ba