Кадетките отстъпиха на Холандия

Националния отбор на България за кадетки до 16-годишна възраст загуби контролната си среща от връстничките си от Холандия в Самоков с 35:69.

 

Марина Гелова бе най-резултатна за България с 20 точки, а с 6 т. завърши Христина Тютюнджиева. Топ-рализатор на мача стана Габриеле Ван Ден Бош с 23 точки.

 

Мачът е част от подготовката на тима, воден от Красимира Банова за европейското първенство за тази възраст от 30 юли до 9 август в Талин, Естония. Българките са в група С със съставите на Словения, Люксембург и Босна и Херцеговина.

 

Първият мач на нашите е срещу босненките на 30 юли.