Изритаха отбор от ФА Къп

снимка: soccerlens.com

Английският отбор Дроилздън бе изхвърлен служебно от надпреварата за турнира на ФА Къп през този сезон. Футболистите от северен Манчестър победиха Честърфийлд с 2:1 във втория кръг на надпреварата, но след това стана ясно, че защитникът Шон Нютън, който бе и голмайстор на двете попадения, е трябвало да пропусне въпросната среща поради наказание от натрупани пет жълти картона.

 

След днешно заседание, Футболната Асоциация на Англия реши да извади служебно отбора на Дроилздън от турнира и на тяхно място да застанат именно загубилите от Честърфийлд. Те ще играят срещу Ипсуич в мач от третия кръг на надпреварата идната събота. Премията от 30 000 английски лири, която получават тимовете при победа в турнира също ще бъде изпратена на тима на Честърфийлд.

 

От потърпевшия клуб имат време до утре да подадат контестация относно суровото решение на асоциацията.