Израел и Беларус с безпроблемни победи

Отборите на Израел и Беларус записаха победи в днешните си мачове от квалификациите за Световното първенство през 2014-а година в Бразилия.

В мач от група F на турнира израелците победиха слабака Люксембург с 3:0 у дома и се изкачиха на второто място със 7 точки. Лидер е тимът на Русия, който е с 12 точки от 4 мача, а Португалия може да се завърне на втората позиция, ако спечели срещу Северна Ирландия довечера.

Израелските национали излязоха на терена пределно мобилизирани срещу Люксембург, след като футболното джудже беше затруднило максимaлано Португалия през септември (измъчено 2:1 за "селесао").

Домакините решиха срещата още през първата част, след като още в 14-ата минута Томер Емед реализира за 1:0, а до 36-ата минута резултатът набъбна до 2:0 след гол на Басат. В самото начало на вторите 45 минути Емед отбеляза 2-и си гол и маркира крайното 3:0 за своя тим.

Беларус пък надигра лесно Грузия с 2:0 и записа първата си победа в тазгодишните квалификации. Головете отбелязаха Ренан в 6-ата минута и Станислав Драгун 22 минути по-късно, като домакините бяха по-добрият отбор и заслужено спечелиха.

Така в група I Беларус мина на 4-ото място с победа и 3 загуби, а Грузия е на 3-а с 4 точки. Големите фаворити в тази група обаче са Испания и Франция, които са с по 6 точки и играят помежду си в 22:00 часа българско време.