Изненадващ герой покоси Атлетико и прати Реал Мадрид на 1/2-финал (ВИДЕО)

Еврошампионът Реал Мадрид покоси финалиста от миналата година Атлетико (Мадрид) в четвъртфинален мач реванш от Шампионска лига и се класира сред най-добрите четири тима в надпреварата.

Единственият гол в срещата падна броени минути преди края, когато стартиралият сред титулярите Хавиер Ернандес оползотвори асистенция на Кристиано Роналдо и прати своя тим сед полуфиналистите в турнира.

Преди това "рохибланкос" бяха останали и с човек по-малко на терена, след като Арда Туран получи втори жълт картон за грубо влизане в краката на Серхио Рамос.

Така Реал Мадрид записа първи успех над Атлетико от седем мача насам и ще продължи да защитава трофея, присъединявайки се към отборите на Барселона, Байерн и Ювентус на 1/2-финалите в надпреварата.

Реал Мадрид бе отборът, който създаде и повече шансове пред вратата на съперника, но Ян Облак блесна с няколко отлични изяви. Гостите от Атлетико пък не стигнаха до нито един стопроцентов шанс за гол пред вратата на Икер Касияс.

Кралския клуб“ бе с куп кадрови проблеми за най-важния си мач през сезона. Отсъстваха ключови фигури като Гарет Бейл, Лука Модрич, Марсело и Карим Бензема, което провокира треньора Карло Анчелоти да постави Серхио Рамос в крайно нетипична позиция.

На вратата на „белия балет“ бе Икер Касияс, а в защита от ляво надясно бяха подредени Фабио Коентрао, Пепе, Рафаел Варан и Даниел Карвахал. В средата на терена като вътрешен халф до Тони Кроос стартира Серхио Рамос.

На двата фланга бяха изнесени Хамес Родригес и Иско, а нападението бе водено от Кристиано Роналдо и Хавиер Ернандес – Чичарито.

4-4-2 използваше и треньорът на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне, като в атака той разчиташе на основните си голмайстори Марио Манджукич и Антоан Гризман. Квартетът в халфовата линия бе почти идеалният за гостите – Арда Туран е отдясно, Тиаго и Коке си партнираха в средата, а отляво бе Саул Нигес.

Хесус Гамес бе на левия бек, което провокира Симеоне да пусне Миранда като централен бранител заедно с Диего Годин, а отдясно на защитата бе поставен Франсиско Хуанфран, докато Ян Облак е на вратата.

4139267

Двубоят стартира в повишено владение на топката от страна на домакините, докато Атлетико очаквано изчакваше всяка възможност да контраатакува. В 6' Саул Нигес удари неволно Серхио Рамос без топка, като Феликс Брих реши да не наказва официално младия футболист на "рохибланкос". В 10' Кристиано Роналдо опита първия си изстрел от началото на двубоя, но Арда Туран осъществи успешен шпагат и блокира "седмицата".

В 12' се стигна и до първа възможност от началото на срещата. Чичарито и Хамес Родригес разиграха добре по десния фланг, като мексиканецът изкочи на стрелкова позиция в наказатаелното поле на Атлетико. Ударът от малък ъгъл на мексиканеца обаче срещна външната страна на мрежата.

В 14' вратата на Атлетико отново бе застрашена. Този път Кристиано Роналдо бе оставен непокрит от футболистите на Чоло Симеоне, но изстрелът на португаеца с левия крак премина встрани от гредата. Минутки след това се стигна и до първи удар от страна на гостите, но Коке не бе прецизен.

В 27' "кралския клуб" получи удобна възможност да застраши вратата на Атлетико от пряк свободен удар. Хамес Родригес опита да стреля с левия крак от добра позиция, но колумбийската звезда изпрати кълбото над напречната греда. В 31' топката бе центрирана за Ернандес в пеналтерията на гостите, но мексиканецът бе изпреварен от бранител.

4139268

В 32' отново в центъра на събитията попадна Кристиано Роналдо, като и този път "белите" обстрелваха от статично положение. За разлика от Хамес португалецът намери очертанията, но Ян Облак плонжира и отрази.

Минута преди почивката се стигна и до най-чистата възможност за откриване на резултата. Хамес Родригес изведе Кристиано Роналдо очи в очи с Облак, като кавалерът на Златната топка получи чудесен шанс да открие резултата. Изстрелът на португалеца с десния крак обаче бе спасен от словенския страж на Атлетико.

Още на почивката Диего Симеоне извърши и първа промяна в своя стартов състав, а титулярият капитан на тима Габи Фернандес замени Саул.

Минути след почивката Хавиер Ернандес пропусна очи в очи с Облак, но страничният рефер бе дал и сигнал за засада. В ответната атака пък Арда Туран претендираше за дузпа, но нарушение в наказателното поле не бе отсъдено.

След моменти на затишие се стигна и до оживление, като това се случи след изпълнение на корнер в 58'. Рафаел Варан засече с глава центриране на Тони Кроос от корнер, но ударът с глава на французина бе уловен от Облак. В 62' пък Серхио Рамос се озова на върха на атаката, но изстрелът му попадна право в обсега на словенския страж.

4139284

В 69' най-сетне и гостите погледнаха пък пазената от Касияс врата, а на стрелкова позиция се озова Коке. "Шестицата" насочи топката с глава в очертанията, но капитанът на европейските шампиони не бе затруднен. Междувременно пък Кристиано Роналдо започна да накуцва, получавайки травма в дясното коляно.

В 76' се стигна до важен момент в двубоя, защото Атлетико остана и с човек по-малко на терена. Арда Туран влезе опасно спрямо Серхио Рамос и получи втори жълт картон, оставяйки своя тим с човек по-малко на терена.

4139265

Реал Мадрид очаквано установи натиск с човек повече на терена, а в 80' "кралете" пропиляха златен шанс за попадение. Хавиер Ернандес изкочи очи в очи с Облак, но словенският страж отново бе на висота, отразявайки в корнер изстрела на колумбиеца.

Реал Мадрид нанесе своя удар две минути преди края на двубоя, когато Хавиер Ернандес отбеляза един от най-важните голове в кариерата си. Мексиканецът се възползва от добро отиграване и асистенция на Кристиано Роналдо, бележейки на полупразна врата за 1:0 в полза на "кралете".