Изненада! Джокович отпадна в Индиън Уелс, Надал и Федерер бият

Германецът Филип Колшрайбер шокира шампиона от Аустрелиън Оупън Новак Джокович след 6-4, 6-4 на силния тенис турнир Индиън Уелс, с което записа първата си победа в кариерата над действащ номер 1 в света. Сръбската звезда Джокович играеше за първи път след рекордната си седма титла в Мелбърн и общо 15-а в кариерата от Големия шлем.

31-годишният тенисист бе спечелил осем от предишните си девет сблъсъка, но нямаше отговор за отличната игра на 39-ия в света ветеран, който не успя да победи световния номер 1 в 11 предишни случая. Двубоят започна равностойно, но германецът проби подаването на колебливия Джокович в седмия гейм, а в последствие загуби и откриващия сет. Вторият започна кошмарно за световния номер, който бе пробит още на старта, а след нов брейк Колшрайбер сервираше за мача при 5-2.

Сърбинът върна един от пробивите, но за повече нямаше сили и така си тръгна рано-рано от надпреварата. По-късно той излезе на двойки заедно с тазгодишния си партньор Фабио Фонини и двамата се класираха за полуфиналите след успех над силния румънски дует Жан-Жулиен Рожер-Хориа Текау – 7-6 (6), 2-6, 10-6. Колшрайбер ще се изправи за място на четвъртфиналите в турнира на сингъл срещу французина Гаел Монфис.

Световният номер 2 Рафаел Надал не последва сърбина и продължи убедително напред към осминафиналите, след като надигра аржентинеца Диего Шварцман след 6-3, 6-1. Първият сет вървеше без пробиви до осмия гейм, когато испанецът нанесе решителен удар, пробивайки подаването на съперника, а в последствие сервира успешно и поведе в мача.

Във втория 17-кратният шампион на турнирите от Големия шлем бе още по-категоричен, правейки три пробива за крайното 6-3, 6-1. Той не допусна точка за пробив на собствено подаване в срещата, продължила малко над 85 минути. Следващият му съперник ще бъде сърбинът Филип Краинович, който отстрани изнеадващо в два сета 14-ия поставен в схемата Данийл Медведев.

Роджър Федерер спечели швейцарското дерби със Стан Вавринка, след като го надви в два сета – в отделните части 6-3, 6-4. Първият пробив в мача за Федерер дойде в шестия гейм, който му помогна да открие резултата в своя полза. Във втората част брейкът дойде по-рано – още в третия, а до края на сета 37-годишният ветеран така и не допусна изненади на свой сервис.

Следващото препятствие за Федерер се казва британецът Кайл Едмънд, който надигра на свой ред молдовския квалификант Раду Албот с 6-3, 6-3. 67-ият в света поляк Хуберт Хуркач поднесе изненада, отстранявайки 6-ия в схемата Кей Нишикори след 4-6, 6-4, 6-4 за първия си осминафинал на турнир от сериите Мастърс 1000, докато 19-годишният талант Денис Шаповалов надигра 10-ия поставен Марин Чилич след 6-4, 6-2.