Ивелин Попов с треньор легенда в Спартак (М)

снимка: spartak.com

Българският национал Ивелин Попов ще има нов треньор в клубния си отбор Спартак (Москва), с който подписа на трети юни. Реално Попето не се е подвизавал с екипа на руския гранд под ръководството на предишния наставник Мурат Якин, но от днес стана ясно, че ще работи с една от големите легенди на футбола в стратана – Дмитрий Аленичев.

Раздялата с Якин, който бе назначен с големи надежди, означава, че новият отбор на Ивелин Попов има сериозни амбиции за следващия сезон в руската Премиер лига. С Якин Спартак финишира на шесто място в класирането – остана на шест точки от топ 4 и съответно от място в европейските клубни турнири, което определено е разочаровало ръководството.

Аленичев е изключително популярен в Русия поради факта, че е един от най-успешните футболисти, макар в момента да е на 42-годишна възраст и все още да прохожда в треньорската професия.

Той е бил четири пъти шампион на страната със Спартак, а с Порто под ръководството на Жозе Моуриньо стана не само шампион в Португалия, но вдигна последователно Купата на УЕФА и Шампионска лига (той вкара третия гол на финала през 2004 година срещу Монако).

Аленичев от 2011 година досега бе начело на Арсенал Тула, като успя да осъществи три поредни промоции в по-горни дивизии, стигайки през миналия сезон до елитната Премиер лига. Арсенал обаче финишира 16-та позиция в кампанията 2014/15 и съответно изпадна.