Ивелин Попов с гол и асистенция за Кубан (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Ивелин Попов вкара победния гол за руския футболен клуб Кубан, който спечели с 2:1 градското дерби срещу Краснодар в среща от 15-ия кръг на местната Премиер лига.

Благодарение на отличната игра на капитана на българския национален отбор, Кубан вече е осми с актив от 20 точки. Краснодар пък е на шестата позиция и с четири пункта аванс. Голът на Ивелин Попов можете да видите на ТУК!

Мачът започна отлично за Кубан, но нападателите на отбора направиха много пропуски през първото полувреме, като в повечето от тях с неточни удари се отличи Ибрахима Балде. Ивелин Попов също имаше възможност да порази вратата на Краснодар, но не успя да овладее хубаво топката, излязъл сам срещу вратаря Александър Филцов.

Играчите на Кубан все пак се реваншираха пред старши треньора Виктор Гончаренко в 64-та минута, когато Ивелин Попов изведе с глава Джордже Букур и останал сам срещу вратаря, румънецът не сгреши за 1:0.

Краснодар се опита да притисне съперника след първия гол, но редица пропуски пред вратата на Кубан лишиха символичните домакини от равенството. Вместо това, Ивелин Попов пое топката в центъра на терена в даденото от главния съдия добавено време, след което направи хубаво двойно подаване с Джибрил Сисе и вкара в опразнената врата за 2:0. Веднага след попадението си българският национал получи и жълт картон.

Краснодар успя да намали резултата още в атаката след изпълнение на център, но попадението на Рикардо Лаборде остави тима на Жоазиньо - бивш играч на Левски, с празни ръце.