Ивайло Петев: Сериозни съперници ни очакват в Испания

Старши треньорът на Лудогорец Ивайло Петев заяви, че е доволен от представянето на своите възпитаници в последната контрола на турска земя срещу литовския шампион Екранас.

„Орлите" спечелиха втория си приятелски мач в Белек с 1:0 след попадението на Роман Безяк в 36-ата минута.

„Играхме доста стойностен мач, създадохме доста положения, но за съжаление вкарахме само 1 гол", заяви Ивайло Петев в предаването „Пред банята".

„Доволен съм от старанието и желанието на новите футболисти, но ни предстои доста работа в окомплектоване на играчите.

По-голямата част от чужденците знаят доста български думи и контактуват с нас единствено на български.

Разполагаме с преводач, който помага за останалата част и нямаме никакви проблеми.

Това са хората, които исках да пристигнат и това е пътят пред нас. Сигурен съм, че ще изглеждаме доста по-убедително през пролетта.

Във втория етап на подготовката ни предстои турнир с участването на Атлетико (Паранензе), там ще участват и московските Спартак и Локомотив.

Ако победим Атлетико, ще играем срещу Динамо (Киев)", обяви още Петев, визирайки следващия лагер на „орлите" в Испания и мини-турнира, в който ще се включат.

Sporta.bg припомня, че ще можете да гледате на живо контролата на Лудогорец с Атлетико по телевизията.