Ивайло Петев: Може да има още чужденци в националния

снимка: БГНЕС

Селекционерът на българския национален отбор по футбол Ивайло Петев очаквано беше доволен от втората поредна победа в контролен мач – 2:0 на гости на Македония на стадион „Филип Втори“ в Скопие.

БЪЛГАРИЯ СЕ ОКАЗА ВИСОКА ЛЕТВА ЗА МАКЕДОНИЯ

Головете за „лъвовете“ реализираха Димитър Рангелов в 66-ата минута и Александър Тонев в 87-ата след отлично изградени контраатаки.

„Радващо е, че сме ефективни, защото в миналото сме виждали как българки отбори – и клубове – играят изключително блестящо, но накрая остава резултатът. Трябва да ме разберете, футболът е игра на голове. Щом вкарваме положенията, които създаваме, дори да са по-малко от тези на съперника, значи става дума за майсторство и концентрация“, коментира Петев пред събралите се журналисти в Скопие.

„Притесненията ми преди мача са всеизвестни – натрупаната умора, евентуално отпускане... На това отдавам по-слабите първи минути на мача. Определено играхме по-слабо през първото полувреме, но аз имах само две тренировки с момчетата за тези контроли и за толкова малко време не може да се избистри всичко.

Може и да има още натурализирани чужденци в националния отбор от лятото. Вие сами ще разберете кои са, името Борис Ташчи (нападател на Щутгарт, роден в Украйна, но с български корени и паспорт) фигурира в списъка.

Ще викам футболисти, които считам, че ще са ми необходими за всеки отделен мач. Кой става и кой не преценявам аз според собствените си виждания за футбола. Не може да се каже, че това ще е обликът на националния отбор, защото има още много време, в което да го формираме“, каза още Петев.