Иван Иванов стана шампион на Швейцария

Базел продължи доминацията си в швейцарския футбол, печелейки титлата на страната за пета поредна година.

Така Иван Иванов спечели титлата в Швейцария още в първата година, в която заигра вместния гранд. Той е контузен и пропусна втората част от сезона.

В среща от 35-ия кръг отборът спечели с 3:1 като гост срещу Аарау. След последния съдийски сигнал маскирани запалянковци на гостите навлязоха на терена и опитаха да създадат безредици, но бързата намеса на полицията предотврати шанса за инциденти.

Победата осигури четири точки аванс на върха за "синьо-червените" един кръг преди края. Игор Нганга изведе Аарау напред в резултата още в шестата минута с удар отблизо, но след това Серей Дай изравни в 29-ата минута с удар от над 25 метра.

Аржентинецът Матиас Делгадо даде преднина на Базел пет минути след това, а малко преди края на двубоя Валентин Щокер оформи крайното 3:1. Базел спечели титлата на Швейцария за общо 17-и път в историята си и през следващия сезон отново ще участва в груповата фаза на Шампионската лига.

Без национала Димитър Рангелов в състава си Люцерн загуби с 1:4 като гост срещу Грасхопърс. "Скакалците", които са рекордьори по спечелени първи места (27), останаха на второ място в класирането, на четири точки след шампиона. Люцерн е на шестата позиция с 48 точки.