Иван Иванов и Партизан напълно надиграни от Рубин

снимка: partizan.rs

Българският национал Иван Иванов започна като титуляр и очаквано изкара пълни 90 минути на терена в Казан, но не можа да предотврати загубата на тима си от Рубин.

Домакините се наложиха с 2:0 над „гробарите" и заслужено се изравняват на първото място в Група Н на Лига Европа с Интер, защото доминираха през цялото време на терена и успешно спираха контрите на сърбите.

Рубин нанесе своите удари в края на първото и началото на второто полувреме - точни за успеха бяха дългогодишните стълбове в полузащитата Гьокдениз Карадениз и Александър Рязанцев.

Така тимът на треньора Курбан Бердиев вече има 4 пункта и е лидер в класирането заедно с Интер, който има същия актив след 2 кръга. „Нерадзурите" с резервния си червен екип надиграха без проблеми Нефтчи и спечелиха с 3:1.

„Гробарите" остават с 1 точка на трета позиция в класирането, колкото има и азербайджанския представител Нефтчи.

В 45-ата минута защитниците на Партизан оставиха без никаква съпротива Карадениз да се разходи между тях и да си освободи позиция за стрелба, след което да накаже вратаря Владимир Стойкович - 1:0.

За съжаление на „гробарите", те бяха безучастни и в 48-ата минута, когато Рубин стигна до втория си гол в мача, дело на Рязанцев. Полузащитникът получи отлично подаване на точката за дузпа от новопривлечения Рондон, който матира отбраната с подаването си по земя.

Самият Иван Иванов се бе изтеглил вляво в стремежа си да спре Рондон, но така оголи централната част на ариегарда и в крайна сметка именно там Рязанцев успя да пробие, за да покачи резултата на 2:0.

Преди почивката гостите от Сърбия бяха организирали една - две скоростни контраакции, но не създадоха достатъчно чисто положение, за да се поздравят с гол. През втората част „гробарите" разчитаха предимно на удари от дистанция, които не им донесоха никакви дивиденти.