Гол с пета на Коутиньо устреми Интер към нов успех навън (снимки)

Фантастично попадение с пета на Филипе Коутиньо изстреля Интер към комфортен успех с 3:1 в Азербайджан срещу първия представител на страната в евротурнирите - Нефтчи.

„Нерадзурите" поведоха чрез страхотния гол на младия бразилски плеймейкър, а Джоел Оби и Марко Ливая също записаха имената си сред голмайсторите и още преди почивката оправдаха доверието на треньора си Андреа Страмачони.

През второто полувреме сърцатите домакини заслужиха почетно попадение с доблестната си игра в предни позиции, но за повече нямаха аргументи.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

Интер вече има 4 точки в класирането на Група Н на Лига Европа - колкото е активът на Рубин Казан, който спечели с 2:0 домакинството си на Партизан с Иван Иванов в състава си.

Въпреки че беше без асовете си Хавиер Санети, Диего Милито и Антонио Касано (както и други титуляри) Интер постигна шеста победа в шестия си мач далеч от Милано през новия сезон във всички надпревари.

Андреа Страмачони отново бе заложил на схема с трима защитници, като този път в центъра се бе разположил Естебан Камбиасо. Доверие бяха получили също Алваро Перейра, Габи Мудингай, Матиас Силвестре и Жонатан.

„Нерадзурите" играха в изцяло червен екип и поведоха в резултата още в 10-ата минута чрез Коутиньо, който засече технично с пета центриране отдясно на Фреди Гуарин. Бившият халф на Порто често правеше скоростни пробиви по дясното крило и се отчете с асистенция и за втория гол.

Този път Оби се оказа необезпокояван на точката за дузпа и в 30-ата минута без никакви проблеми чукна топката в мрежата след подаване на Гуарин. Това беше гол номер 500 за Интер в европейските турнири.

В 42-ата минута Ливая стана автор на 3-тото попадение в срещата, след като извеждащо подаване на Гуарин рикошира в тяло на бранител и стана идеална цел за младия хърватин, който с летящ плонж с глава се разписа за 0:3. Това бе втори гол за Ливая в Лига Европа, след като той вкара и на Рубин в миналия кръг от надпреварата.

След почивката домакините заслужиха почетния си гол, дело на Каналес в 53-ата минута - той отблизо на празна врата нямаше проблеми да реализира след прострелно центриране по тревата отляво.