Иван Иванов герой при нова победа на Партизан

снимка: partizan.rs

Защитникът на българския национален отбор Иван Иванов за пореден път доказа важността си за Партизан, след като негово попадение донесе 7-а поредна победа на "гробарите" в първенството.

В мач от 8-ия кръг Партизан победи трудно Рад (Белград) като гост с минималното 0:1. В 10-ата минута Иван Иванов нацели десния страничен стълб, но топката остана във владение на неговия отбор. Нинкович центрира отново, като този път нямаше кой да попречи на национала да отбележи.

Така Партизан се настани удобно на върха в сръбското първенство, след като има 21 точки в своя актив, а единственото поражение за "гробарите" дойде във втория кръг от Доний Серм. На второ място е грандът Цървена звезда, който е с 19 точки, но и мач по-малко.

Това е и поредното важно попадение на Иван Иванов за клубния му тим, след като на 31-август в двубоя срещу Тромсьо от квалификациите на Лига Европа той отново беше герой. В 76-ата минута той беше точен с глава за победата с 1:0 и прати Партизан в групите.

Освен че бележи редовно, той е и истински стълб в защитата, което доказа и за националния отбор през тази есен, като той има основна заслуга за едва 3-те попадения, които България допусна в 4-те си мача от квалификациите за Световното първенство в Бразилия през 2014-а година.