Челси покори "Уайт Харт Лейн" в мегасблъсък с 6 гола

Още първият двубой от 8-ия кръг на Премиър лийг предложи страхотни емоции на феновете, след като Тотнъм и Челси изиграха страхотен двубой, завършил с драматична победа с 2:4 за европейския клубен шампион.

В ранния следобед на "Уайт Харт Лейн" Гари Кейхил даде аванс на своите в 18-ата минута, но в 47-ата Галас изравни, а 7 минути по-късно Дефоу взриви трибуните за 2:1. Тогава обаче настъпи часът на Мата, който в 66-ата и 69-ата минути донесе успеха на своите. Крайният резултат бе оформен от резервата Стъридж в 91-ата минута - 2:4.

Така Челси продължава без загуба в първенството, след като има 7 победи и 1 равенство - 22 точки. Манчестър Сити пък е единственият друг отбор без загуба, но изостава на 7 точки зад лондончани. Тотнъм пък заема 5-ата позиция с 14 точки преди изиграването на останалите двубои от 8-ия кръг.

В началните минути двата състава пропуснаха по едно удобно положение, като Уилям Галас пропусна от няколко метра след центриране на Сигурдсон, докато Оскар не успя да се възползва от грешка на "шпорите" в защита.

Бързото начало на срещата даде резултат в 18-ата минута, след като Мата центрира от корнер, а Галас изчисти слабо топката. Тя попадна на крака на Кейхил, който от 12 метра с мощно воле под горната греда реализира първото попадение в срещата. 2 минути по-късно Тотнъм можеше да върне попадението, но Чех спаси удар на Дефоу, а Коул успя да парира в последния момент добавката на Демпси.

Домакините продължиха да натискат и в 31-ата минута отново можеше да се стигне до равенството, след като Аарън Ленън центрира в наказателното поле, където Кейхил успя да изчисти, но топката се озова в Сигурдсон, чийто удар обаче мина на сантиметри от лявата греда на Чех,

До края на полувремето Тотнъм изпусна две-три добри положения чрез Дефоу, но най-чистата ситуация се откри в 39-ата минута пред Мата, който беше изведен чудесно от Рамирес в наказателното поле, Фридъл спаси първия му удар, но топката се върна в испанеца, който подходи несериозно и стреля над вратата - 0:1 за европейските шампиони.

В началото на втората част обаче "шпорите" направиха феноменален обрат, след като още в 47-ата минута Хъдълстоун центрира отдясно към далечната греда, където Вертонген свали топката към Галас, който от 2 метра с глава реализира - 1:1.

В 54-ата минута пък Ленън направи страхотен пробив в наказателното поле и опита удар, но той бе блокиран от защитник. Топката обаче попадна в краката на Дефоу, който безпощадно реализира за 2:1 - пълен обрат в срещата.

Публиката на "Уайт Харт Лейн" очакваше от своите любимци да решат всичко в срещата, но в 66-ата минута Галас отново не се намеси добре при центриране и подари топката на Мата на границата на наказателното поле, а испанецът с перфектно насочен удар в долния ляв ъгъл на вратата реализира за 2:2.

Европейските шампиони можеха и да поведат бързо след това, но Торес останал очи в очи с Фридъл се засуети и топката му бе отнета. Въпреки това в 70-ата минута многоходова атака в синьо позволи на Азар да изведе Мата сам срещу вратаря и техничният испанец успя да преодолее вратаря - 2:3 в страхотното шоу в Лондон.

Челси можеше да реши всичко до 75-ата минута, но удари на Оскар и Мата бяха чудесно парирани от Брад Фридъл, който запази живи надеждите на пълния "Уайт Харт Лейн". В самия край на двубоя пък Торес направи поредния си пропуск, след като остана сам срещи Фридъл и стреля в аут.

Домакините пък така и не успяваха да застрашат Чех, но в 89-ата минута Адебайор пропусна до изравни след чудесен пробив на Дефоу, а след това и Уолкър не успя да се разпише след чудесно спасяване на Чех.

Все пак Челси стигна до 4-о попадение, след като Мата измъкна топката от Уолкър, напредна в наказателното поле и поднесе топката на празна врата на резервата Стъридж - 2:4 и това беше всичко от „Уайт Харт Лейн" в съботния следобед.