Италия загря за Чехия с бой над Сан Марино (ВИДЕО)

Експериментален състав на Италия победи с лекота аутсайдера Сан Марино с 4:0 в контролна среща, играна в Болоня.

Двубоят бе генерална проверка за "Скуадра адзура" преди световната квалификация с Чехия на 7 юни в група В, където е и тимът на България. Селекционерът Чезаре Прандели даде шанс за изява на някои от играчите, които по-рядко играят и те направиха всичко възможно да впечатлят треньора.

От титулярите само вратарят Буфон и плейкмейкърът Андреа Пирло започнаха в стартовия състав. Андреа Поли откри резултата в 28-а минута с дебютния си гол за "Скуадра адзура" Алберто Джилардино удвои преднината на Италия с добавка в 33-а минута след шут на Алберто Акуилани.

Плеймейкърът Андреа Пирло покачи на 3:0 в 50-а минута със своя специалитет - попадение от пряк сдободен удар. 11 минути преди края Алберто Акуиалани оформи крайното 4:0 с удар отблизо.

"Исках да изпробвам някои нови неща в състава. Тези момчета искаха да покажат качествата си. Доволен съм от физическото състояние на отбора", коментира Чезаре Прандели, цитиран от БТА.

Италия гостува на Чехия в решителен мач от световните квалификации другата седмица.

"Адзурите" са лидери в групата, следвани от България, а Чехия заема третото място. След това Италия пътува за Бразилия за купата на конфедерациите между 15 и 30 юни.

Италия - Сан Марино - 4:0

голмайстори: 1:0 Андреа Поли 28, 2:0 Алберто Джилардино 33, 3:0 Андреа Пирло 50, 4:0 Алберто Акуилани 79

съставът на Италия: Буфон (70-Сиригу), Маджо (76-Абате), Ранокия, Огбона, Антонели, Поли, Пирло, Акуилани, Диаманти (51-Черчи), Джилардино (51-Балотели), Бонавентура (51-Сау)