Бордо грабна Купата на Франция с гол в последната минута (ВИДЕО)

Бордо триумфира с купата на Франция по футбол след трудна победа на финала над Евиан Тонон Гаяр с 3:2.

Двубоят се игра на Стад дьо Франс в Париж пред 75 000 зрители. В герой за Бордо се превърна нападаталят от Мали - Шейк Тидиан Диабате, който вкара два гола за успеха, информира БТА.

Диабате откри резултата в 39-а минута, но малко след почивката пропусна дузпа. Евиан изравни чрез Яник Сагбо в 51-а.

Само три минути по-късно Бордо си върна аванса в резултата след точно попадение на Анри Сайве. Котдивоарецът Брис Джа Джедже отново изравни за Евиан в 70-а минута. Диабате донесе купата на Бордо с победен гол минута преди края на редовното време.

Това е първа купа на Франция за Бордо от 1987 година насам и общо четвърта във витрината на клуба. Успехът осигури място на Бордо в групите на турнира Лига Европа следващия сезон.

Бордо - Евиан Тонон Гаяр - 3:2

голмайстори: 1:0 Шейк Тидиан Диабате 39, 1:1 Яник Сагбо 51, 2:1 Анри Сайве 54, 2:2 Брис Джа Джедже 70, 3:2 Шейк Диабате 89